Trwa ładowanie...

Dziś na UW spotkanie z ks. Oko, który chce leczyć gejów

"To nie spełnia kryteriów naukowości". Organizatorzy: "Stwarzamy pole do dyskusji"

Dziś na UW spotkanie z ks. Oko, który chce leczyć gejów
d3otd1t
d3otd1t

Dziś na Uniwersytecie Warszawskim debata z udziałem ks. Dariusza Oko, znanego z kontrowersyjnych wypowiedzi w sprawie homoseksualizmu. Został zaproszony przez młodzież z prawicowej organizacji Młodzi dla Polski. Spotkanie z nim odbędzie się o 20:15 w Budynku Dawnej Biblioteki UW, w sercu kampusu przy Krakowskim Przedmieściu.

Ks. Dariusz Oko znany jest ze swoich kontrowersyjnych opinii na temat osób homoseksualnych. Uważa, że są to osoby chore, które powinno się leczyć. Mówi, że brak leczenia takich osób to "homozbrodnia" i że to tak, "jakby chory na serce nie pozwolił leczyć innych". Część studentów krytykuje zaproszenie ks. Oko, twierdząc, że to nie spełnia kryteriów naukowości, które powinny być zachowane przez Uniwersytet. Organizatorzy mówią, że tylko stwarzają pole do dyskusji. A co Wy o tym myślicie?

Ks. Oko pojawi się na UW w ramach dyskusji nazwanych Hyde Parkiem. Ideą przewodnią jest umożliwienie szerokiemu gremium osób, w szczególności studentom, bezpośredniego kontaktu ze znanymi osobami poprzez zadawanie pytań - mówią organizatorzy. Do tej pory zorganizowano spotkania z Jarosławem Gowinem, gen. Romanem Polko czy Zbigniewem Ziobrą.

d3otd1t

Początkowo wydarzenie miało odbywać się w formule debaty nt. gender, jednak prof. Magdalena Środa oraz prof. Jan Hartman odrzucili nasze zaproszenia. W związku z tym zapraszamy także studentów, którzy nie zgadzają się z ks. Oko i chcieliby mu zadać pytanie - wyjaśniają organizatorzy.

d3otd1t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3otd1t