Trwa ładowanie...
d27h5oe

Dziś na UW spotkanie z ks. Oko, który chce leczyć gejów

"To nie spełnia kryteriów naukowości". Organizatorzy: "Stwarzamy pole do dyskusji"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziś na UW spotkanie z ks. Oko, który chce leczyć gejów
d27h5oe

Dziś na Uniwersytecie Warszawskim debata z udziałem ks. Dariusza Oko, znanego z kontrowersyjnych wypowiedzi w sprawie homoseksualizmu. Został zaproszony przez młodzież z prawicowej organizacji Młodzi dla Polski. Spotkanie z nim odbędzie się o 20:15 w Budynku Dawnej Biblioteki UW, w sercu kampusu przy Krakowskim Przedmieściu.

Ks. Dariusz Oko znany jest ze swoich kontrowersyjnych opinii na temat osób homoseksualnych. Uważa, że są to osoby chore, które powinno się leczyć. Mówi, że brak leczenia takich osób to "homozbrodnia" i że to tak, "jakby chory na serce nie pozwolił leczyć innych". Część studentów krytykuje zaproszenie ks. Oko, twierdząc, że to nie spełnia kryteriów naukowości, które powinny być zachowane przez Uniwersytet. Organizatorzy mówią, że tylko stwarzają pole do dyskusji. A co Wy o tym myślicie?

Zobacz także: Nie będzie Porno Dnia na Uniwersytecie Warszawskim

d27h5oe

Ks. Oko pojawi się na UW w ramach dyskusji nazwanych Hyde Parkiem. Ideą przewodnią jest umożliwienie szerokiemu gremium osób, w szczególności studentom, bezpośredniego kontaktu ze znanymi osobami poprzez zadawanie pytań - mówią organizatorzy. Do tej pory zorganizowano spotkania z Jarosławem Gowinem, gen. Romanem Polko czy Zbigniewem Ziobrą.

Początkowo wydarzenie miało odbywać się w formule debaty nt. gender, jednak prof. Magdalena Środa oraz prof. Jan Hartman odrzucili nasze zaproszenia. W związku z tym zapraszamy także studentów, którzy nie zgadzają się z ks. Oko i chcieliby mu zadać pytanie - wyjaśniają organizatorzy.

Zobacz także: Ruch Narodowy chce wydalenia wykładowcy z UW

Podziel się
d27h5oe

Podziel się opinią

Share

d27h5oe

d27h5oe