Trwa ładowanie...
d1m0uk2

Dziś ostatni dzień z świąteczną iluminacją [WASZE ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziś ostatni dzień z świąteczną iluminacją [WASZE ZDJĘCIA]
d1m0uk2

To już ostatnia okazja na zobaczenie Warszawy w świątecznym nastroju. Dziś zgasną lampki i dekoracje na stołecznych ulicach.

Tegoroczna iluminacja przestanie świecić w niedzielę 5 lutego. Wszyscy warszawiacy, którzy chcą jeszcze raz poczuć klimat świątecznej stolicy, mają więc jeszcze tydzień na wybranie się na spacer np. po Krakowskim Przedmieściu. Przypominamy, że łączna długość tegorocznej iluminacji to aż 20 km. Można ją znaleźć m.in. na Nowym Świecie , Al. Ujazdowskich, Al. Jerozolimskich, na ul. Marszałkowskiej, a także na Pradze.

Światełka rozbłysły 3 grudnia rozpoczynając okres świąteczny w Warszawie. W tym roku na ulicach pojawiły się nowe ozdoby, nawiązujące do motywu płatków śniegu i lodowych kryształów, a także odwołujące się do skojarzeń z Warszawą. Znane z poprzednich lat wzory rozwinęły się w nowocześniejsze rozwiązania, tworząc jednolitą linię dekoracyjną i kolorystyczną.

d1m0uk2

- W tym roku świeciło się prawie dwa razy więcej lampek niż w poprzednich sezonach, a liczba dekoracji, tworzących świąteczną atmosferę, wzrosła o ponad 70%. Dzięki zastosowaniu światełek eko-LED, koszt zasilania iluminacji wynosi tylko nieco ponad 1000 zł dziennie - twierdzi warszawski ZDM.

Rekordowo drogie światełka

Wykonawcą bożnarodzeniowej iluminacji była firma Multidekor, z którą miasto podpisało umowę na lata 2016-2020, czyli na 4 sezony. Łącznie umowa opiewa na 25,5 mln złotych - z tego wynika, że Warszawa będzie co roku wydawać około 6,3 mln złotych na świecące lampki, girlandy i bombki. Jak informował Puls Biznesu, w tym roku nie pozyskano nowych sponsorów, którzy mogliby pokryć część kosztów.

- Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania projektów i produkcji poszczególnych elementów dekoracji świątecznej, bieżącego serwisu iluminacji, a po zakończeniu sezonu zajmie się demontażem instalacji, transportem, konserwacją i przechowywaniem do następnego okresu świątecznego - wyjaśnia zasady współpracy z firmą Multidekor Mikołaj Pieńkos z biura prasowego urzędu miasta.

d1m0uk2

Według Pulsu Biznesu, 6,5 mln zł to ponad sześć razy tyle, ile na świąteczne światełka wydaje Kraków. - W tym roku koszt za dekorację miasta to około 950 tys. złotych. W poprzednich latach koszty były na zbliżonym poziomie - poinformowało biuro prasowe urzędu miasta w Krakowie.

Źródło: WawaLove.pl/Puls Biznesu

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Walentynki w stolicy: wyznaj miłość na Warsaw Spire!

d1m0uk2

Podziel się opinią

Share

d1m0uk2

d1m0uk2