Trwa ładowanie...

Dziś otworzą ostatnią estakadę Trasy Łazienkowskiej!

Budowa trwała 1,5 roku. "187 wraca na swoją trasę"

Dziś otworzą ostatnią estakadę Trasy Łazienkowskiej!
djs11va
djs11va

Dzisiaj, ok. godz. 22 otwarta będzie ostatnia odbudowana estakada Trasy Łazienkowskiej – z Czerniakowskiej w stronę centrum. Kierowcy będą mieli do dyspozycji już wszystkie dostępne relacje na węźle z Wisłostradą.

Jak poniformował Zarząd Transportu Miejskiego , od dnia 31.12.2014 r. od początku kursowania linii dziennych przywraca się w w/w rejonie trasę podstawową linii 187 w kierunku krańca Ursus-Niedźwiadek, czyli od przystanku Stegny – … - Czerniakowska – al. Armii Ludowej - Wawelska - … - Ursus-Niedźwiadek.

Prace budowlane na węzłach Trasy Łazienkowskiej rozpoczęły się w czerwcu 2013 r. i w sumie trwały 1,5 roku. Wszystkie osiem łącznic na węźle z Wisłostradą i jedna na węźle z Wałem Miedzeszyńskim zostały najpierw wyburzone, a następnie odbudowane. Pierwsze cztery zostały otwarte we wrześniu tego roku, kolejna miesiąc później, a trzy następne w listopadzie. Dziś, o 22 otwarta zostanie ostatnia.

Pozostałe prace, w tym budowa dodatkowego pasa do skrętu w prawo z Czerniakowskiej w Łazienkowską, mają się zakończyć według umowy w kwietniu 2015 r. Koszt inwestycji wyniesie ok. 31 mln złotych. Poniżej znajdziecie mapę organizacji ruchu na węźle Armii Ludowej/Solec.

djs11va
djs11va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djs11va