Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
04-10-2013 15:58

Dziś Pałac Kultury i Nauki zaświeci się na różowo

Już trzeci rok z rzędu PKiN zostanie podświetlony różowym światłem w ramach globalnej inicjatywy iluminacji Kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi

Share
Dziś Pałac Kultury i Nauki zaświeci się na różowo
d3kkc3i

Akcja ma za zadanie zwrócić uwagę na ważny cel, jakim jest pokonanie raka piersi. Pałac Kultury i Nauki cały w różu zobaczymy w piątek 4 października, w godzinach 20:00-24:00.

Pałac Kultury i Nauki dołączy tym samym do setek znanych obiektów na całym świecie, które w październiku rozświetla różowa iluminacja. Wśród podświetlanych budynków znajdują się np. Empire State Building w Nowym Jorku, Opera w Sydney czy wodospady Niagara w Kanadzie.

d3kkc3i

Od 21 lat Kampania oraz towarzyszące jej inicjatywy pobudzają światową społeczność do walki z rakiem piersi poprzez przeciwstawianie się stygmatyzacji i pogłębianie świadomości we wszystkich rejonach globu, a przy okazji przyczynią się do zebrania znacznych funduszy na badania medyczne.

Kampania na rzecz Walki z Rakiem Piersi pozwoliła zgromadzić dotychczas ponad 48 milionów dolarów w celu wspierania globalnych badań, edukacji i usług medycznych na całym świecie. Fundusze te przełożyły się bezpośrednio na znaczące innowacje i poprawę opieki, w tym np. rozpoczęcie testów szczepionki na wczesnego raka piersi. Od 5 lat również w Polsce zbierane są fundusze wspierające badania nad rakiem piersi u kobiet z mutacją genu BRCA1 prowadzone przez polskich naukowców.

d3kkc3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kkc3i
d3kkc3i