Trwa ładowanie...

Dziś rusza Letni Festiwal Nowego Miasta (PROGRAM)

Do 9 sierpnia trwać będzie Letni Festiwal Nowego Miasta, dedykowany miłośnikom muzyki polskiej, zabytków i historii warszawskiego Nowego Miasta.

Dziś rusza Letni Festiwal Nowego Miasta (PROGRAM)
d2ostj1
d2ostj1

W ciągu trzech weekendów tegorocznego VIII LFNM, odbędzie się 12 imprez. Program festiwalu jest jak zawsze bardzo różnorodny. Można więc wybrać się na koncerty plenerowe, koncerty orkiestrowe w nowomiejskich kościołach, spacery z przewodnikiem po Nowym Mieście oraz koncerty przygotowane specjalnie dla najmłodszych. W tym roku będzie można również wziąć udział w grze miejskiej.

Dziś o godz. 11:30 w ogrodzie Fundacji Sto Pociech (ul. Freta 20/24a), wystąpi Kwartet DesOrient 3/7 pod kierownictwem cymbalistki Marty Maślanki. Następnie o 12:30 sprzed kościoła św. Jacka (ul. Freta 10) będzie można wyruszyć z przewodniczką Karoliną Paczyńską, trasą wiodącą od kościoła Stygmatów św. Franciszka Serafickiego do Wodozbioru zw. Zdrojem Królewskim, czyli spacer ulicą Zakroczymską.

W niedzielę 26.07 o godz. 11:30 najmłodsi słuchacze spotkają się z Filharmonią Przedszkolaka w ogrodzie Fundacji Sto Pociech (ul. Freta 20/24a). Tego samego dnia o godz. 13:00 w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wydarzenia pierwszego weekendu festiwalowego zamknie Koncert polskich pieśni i melodii ludowych w wykonaniu Weroniki Grozdew-Kołacińskiej, Justyny Stępień, Rafała Grozdewa, Marty Maślanki i zespołu Sabionetta Quartet.

Kolejne weekendy festiwalowe to w dalszym ciągu muzyka polska i zwiedzanie Nowego Miasta.

d2ostj1

W soboty kolejne koncerty plenerowe w wykonaniu Foxy Trio (01.08) oraz Swoją Drogą Trio (08.08), a także z przewodniczką Karoliną Paczyńską gra miejska (01.08) i kolejnyspacer po Nowym Mieście (08.08). Natomiast w niedzielne przedpołudnia najmłodszych czeka dalsza podróż w świat muzyki w towarzystwie Filharmonii Przedszkolaka.

Muzyka polska w festiwalowe niedziele to muzyczne rarytasy. W wykonaniu Chóru Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum” zabrzmią pieśni chóralne polskich kompozytorów od dawnych, aż po współczesnych twórców, takich jak: Wacław z Szamotuł, Karol Szymanowski, Stanisław Wiechowicz, Edward Pałłasz, Krzysztof Penderecki, Romuald Twardowski i Paweł Łukaszewski (02.08).

Na finał tegorocznego VIII Letniego Festiwalu Nowego Miasta (09.08) znakomity skrzypek Zbigniew Pilch i orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego wykonają muzykę orkiestrową Feliksa Janiewicza, Mieczysława Karłowicza i Romualda Twardowskiego.

Dokładny program można znaleźć tutaj . Wstęp na LFNM jest bezpłatny.

d2ostj1
d2ostj1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ostj1