Trwa ładowanie...
d22q2v2

Dziś wyniki matur. Jak wypadli warszawiacy?

W całym kraju egzamin dojrzałości zdało zaledwie 74 proc. uczniów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziś wyniki matur. Jak wypadli warszawiacy?
d22q2v2

Zdawalność matur na całym Mazowszu wyniosła zaledwie 75 procent licząc łącznie nowe i stare matury.

**

**

d22q2v2

Siedem procent zdających w naszym województwie już nie ma szans na żadną poprawkę, ponieważ uzyskała oceny niedostateczne z dwóch, lub więcej przedmiotów. Z kolei 19 procent z tych, którzy pisali maturę w maju, ma jeszcze szansę na poprawkę. W sierpniu mogą oni przystąpić do zaliczenia tego jednego przedmiotu, z którego uzyskali ocenę niedostateczną.

Absolwenci liceum ogólnokształcącego, zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule obowiązującej od 2015 r., obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych, na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

Z wszystkich przedmiotów obowiązkowych do części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju przystąpiło 39 813 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Do egzaminu przystąpili również absolwenci z lat ubiegłych, którzy dotychczas nie uzyskali świadectwa dojrzałości. W tym gronie byli też tacy, którzy chcieli poprawić oceny.

Najgorzej z obowiązkowych przedmiotów wypada matematyka. Ten przedmiot na poziomie podstawowym w woj. mazowieckim zdało tylko 83 procent abiturientów przy średniej ocen zaledwie 57 procent.

d22q2v2

Pełne statystyki tegorocznego egzaminu maturalnego dla Warszawy będą dostępne 11 września na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie .

Przeczytaj też: Chopin na Krakowskim Przedmieściu

d22q2v2

Podziel się opinią

Share

d22q2v2

d22q2v2