Trwa ładowanie...

Dziś wyniki matur. Jak wypadli warszawiacy?

W całym kraju egzamin dojrzałości zdało zaledwie 74 proc. uczniów

Share
Dziś wyniki matur. Jak wypadli warszawiacy?
dv1hpo5

Zdawalność matur na całym Mazowszu wyniosła zaledwie 75 procent licząc łącznie nowe i stare matury.

**

**

dv1hpo5

Siedem procent zdających w naszym województwie już nie ma szans na żadną poprawkę, ponieważ uzyskała oceny niedostateczne z dwóch, lub więcej przedmiotów. Z kolei 19 procent z tych, którzy pisali maturę w maju, ma jeszcze szansę na poprawkę. W sierpniu mogą oni przystąpić do zaliczenia tego jednego przedmiotu, z którego uzyskali ocenę niedostateczną.

Absolwenci liceum ogólnokształcącego, zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule obowiązującej od 2015 r., obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych, na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

Z wszystkich przedmiotów obowiązkowych do części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju przystąpiło 39 813 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Do egzaminu przystąpili również absolwenci z lat ubiegłych, którzy dotychczas nie uzyskali świadectwa dojrzałości. W tym gronie byli też tacy, którzy chcieli poprawić oceny.

Najgorzej z obowiązkowych przedmiotów wypada matematyka. Ten przedmiot na poziomie podstawowym w woj. mazowieckim zdało tylko 83 procent abiturientów przy średniej ocen zaledwie 57 procent.

dv1hpo5

Pełne statystyki tegorocznego egzaminu maturalnego dla Warszawy będą dostępne 11 września na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie .

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dv1hpo5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv1hpo5
dv1hpo5