Trwa ładowanie...

Edukacja zdalna. Mazowsze otrzyma wsparcie ze środków unijnych

Do mazowieckich placówek oświatowych oraz uczniów trafi sprzęt i oprogramowanie niezbędne podczas nauki zdalnej. Szczegóły w artykule.

Edukacja zdalna. Mazowsze otrzyma wsparcie ze środków unijnychŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1mzysp

Wojewódzkie władze zdobyły unijne środki dla nauczania zdalnego. We wtorek, 30 czerwca, przedstawiciele samorządu Mazowsza podpisali umowy partnerskie z beneficjentami z Warszawy i gmin podwarszawskich. Projekt ten jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

62 szkoły ze stolicy i gmin podwarszawskich otrzymają sprzęt komputerowy ułatwiający nauczanie zdalne, łącznie w projekcie bierze udział 236 szkół z Mazowsza.

"Kiedy w szkołach rozpoczęła się nauka zdalna, ponad 17 tys. warszawskiej młodzieży zadeklarowało, że nie posiada żadnego sprzętu komputerowego. Wyrównywanie szans dzieci i młodzieży to realny problem i zarazem ogromne wyzwanie, przed jakim obecnie stajemy (…). Dzięki środkom unijnym, które mają trafić bezpośrednio do dzieci i młodzieży – a w przypadku Warszawy jest to ok. 2 mln zł – 12 stołecznych szkół zyska niezbędny sprzęt i oprogramowanie, tak potrzebne w zdalnej nauce." – poinformowała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

d1mzysp

"Zobacz także: Szkoła wróci we wrześniu? Szumowski: to gdybanie, ale jest szansa"

Warszawa zakupi sprzęt i oprogramowanie

Dzięki środkom z unijnym do szkół ma trafić niezbędny w zdalnym nauczaniu sprzęt i oprogramowanie. Jak wylicza stołeczny ratusz zakupione zostaną stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne.
Nauczyciele przy użyciu nowego sprzętu wezmą udział w szkoleniach i instruktażach, przygotowujących ich do jeszcze lepszego prowadzenia nauki w formie zdalnej.

"Doposażamy mazowieckie szkoły w sprzęt, który pomoże uczniom w zdalnej nauce. Ostatnie miesiące nie były łatwe. Nowa sytuacja, z którą przyszło się mierzyć szkołom, była wyzwaniem dla wszystkich. Dlatego tak ważna jest sprawna realizacja tego projektu. Liczymy, że uda się dostarczyć do szkół komputery już na początku nowego roku szkolnego" – tłumaczy Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

d1mzysp

Łączny koszt projektu to 35 mln złotych.

"Około 25,8 mln złotych zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln złotych trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. złotych na szkolenia dla około 800 nauczycieli oraz 2000 uczniów" – wylicza Urząd Miasta.

Na zrealizowanie projektu miasto otrzyma 28 mln złotych ze środków Unii Europejskiej.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mzysp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mzysp