Trwa ładowanie...

Europejskie Dni Ptaków 2014 - wycieczki po Warszawie

5 darmowych spacerów z obserwacją ptaków

Europejskie Dni Ptaków 2014 - wycieczki po Warszawie
d3vaej3
d3vaej3

Trwa właśnie jeden z największych spektakli w świecie przyrody – jesienna migracja ptaków! Jak co roku, w pierwszy weekend października, w ramach Europejskich Dni Ptaków, będziemy mieli okazję wziąć udział w spacerach po okolicznych, warszawskich lasach. Udział w wycieczkach jest darmowy

Europejskie Dni Ptaków to coroczna impreza organizowana w pierwszy weekend października, podczas której krajowi partnerzy światowej federacji BirdLife International (w Polsce – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – OTOP) zapraszają do udziału w bezpłatnych wycieczkach, w trakcie których wszyscy wspólnie obserwują i liczą ptaki, a przewodnicy dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą. Wyniki za pośrednictwem specjalnego formularza trafiają do centrali OTOP, a stamtąd do europejskiego koordynatora.

4 października

Spacer po Lesie Kabackim i Parku Kultury w Powsinie.* ***

Zbiórka: 9:00, Warszawa, pętla autobusowa Kabaty, przy metrze Kabaty, obok Tesco.
Opis: Las Kabacki - Park Kultury w Powsinie. Szansa na obserwacje ptaków leśnych oraz terenów polnych. Przewidywany czas wycieczki: 2-3 godz. Należy ubrać się odpowiednio do panujących w dniu wycieczki warunków pogodowych oraz zabrać własną lornetkę, warto mieć coś do picia i prowiant.
Przewodnik: Beata Kojtek, beata.kojtek@gmail.com, 506225435

d3vaej3

Spacer po Wesołej

Zbiórka: 9:00, Warszawa-Wesoła, osiedle Zielona, parking obok szkoły ul. Krótka (dosłownie: róg ul. Brata Alberta i Podleśnej)
Opis: Trasa: Osiedle Zielona - Las Wawerski - Staw MPRO - powrót do miejsca zbiórki. Do przejścia 3-4 km, bez trudności terenowych, czas trwania 2-2,5 godz. Spodziewamy się 15-20 gat. ptaków związanych w krajobrazem podmiejskim i leśnym. Lornetki przydatne, lunety - nie.
Przewodnik: Przemysław Stolarz, przem.stolarz@gmail.com, 601944173

5 października

Wycieczka po Parku Skaryszewskim

Zbiórka: 9:00, Warszawa, park Skaryszewski, zbiórka przy wejściu od strony ronda Waszyngtona
Opis: Tradycyjnie już wycieczka w ramach EDP zorganizowana zostanie także w słynącym z ptasiej różnorodności parku Skaryszewskim. Na otwartą wycieczkę zaprasza Magda Dziadosz, autorka bloga o ptakach Skaryszaka www.miastoiptaki.pl i członkini zarządu Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W czasie 2 - 2,5 godzinnego spaceru postaramy się zaobserwować zarówno ptaki migrujące - szpaki, kwiczoły, grzywacze, jak i przygotowujące się do zimowania w mieście sikory, kowaliki, pełzacze, dzięcioły oraz ptaki krukowate. W parku Skaryszewskim obserwuje się w ciągu roku około 70 gatunków ptaków, a także wiewiórki, bobry oraz żółwie.
Przewodnik: Magda Dziadosz, malaui@miastoiptaki.pl, mailto:malaui@miastoiptaki.pl

Spacer po Wilanowie

Zbiórka: 9:00, Warszawa Wilanów: przystanek autobusowy Vogla, ul. Vogla (przy skrzyżowaniu z ul. Przyczółkową).
Opis: Jez. Powsinkowskie - Rz. Wilanówka - Jez. Wilanowskie. Szansa na obserwacje gatunków terenów polnych, leśnych i gatunków wodnych. Przewodnik będzie mieć ze sobą lunetę do obserwacji ptaków. Przewidywany czas wycieczki 3 godz. Należy ubrać się odpowiednio do panujących w dniu wycieczki warunków pogodowych, zabrać własną lornetkę oraz prowiant i coś do picia.
Przewodnik: Beata Kojtek, beata.kojtek@gmail.com, 506225435

d3vaej3

Spacer po Parku Szczęśliwickim

Zbiórka: 9:30, Pętla autobusowa Szczęśliwice
Opis: Przewodnik wycieczki jest autorem strony www.facebook.com/DzikaOchota opowiadającej o przyrodniczych ciekawostkach dzielnicy. Spacer potrwa ok. 2-2,5 godziny. O tej porze roku w Parku Szczęśliwickim możemy spodziewać się 20-30 gatunków ptaków - migrujących kwiczołów, stadek sikor, grupujących się nad jeziorkiem mew. Poszukamy regularnych gości: dzięcioła białoszyjego i kokoszki wodnej. Proszę o zabranie lornetki i stosownego do warunków pogodowych ubrania.
Prowadzący: Stanisław Łubieński, stanislaw.lubienski@gmail.com, 600396443

d3vaej3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vaej3