Trwa ładowanie...
20-08-2012 13:30

Faceblok...

...czyli zamień swoje okno w tablicę i publikuj!

Faceblok...
d3t3tt7
d3t3tt7

Artystka wizualna Agnieszka Lasota stworzyła projekt Faceblok, który jest realizowany na ulicach Warszawy. Wybrani mieszkańcy stolicy otrzymali laptopy z projektorami, a okna ich mieszkań zamieniły się w ekrany, na których pojawiają się komunikaty podobne do facebookowych statusów. Użytkownicy mogą logować się w systemie faceblok.com.pl i prowadzić wirtualne rozmowy widoczne dla wszystkich osób, które przechodzą pod ich oknami. Na miejsce realizacji projektu wybrano Śródmieście.

Nietrudno odszyfrować przesłanie przedsięwzięcia. To metafora digitalizacji życia społecznego. Artystka znalazła sposób na połączenie lapidarnych, abstrakcyjnych komunikatów, które wysyłamy w przestrzeń wirtualną, z prawdziwym miejskim życiem, które toczy się w świecie rzeczywistym. Facebook dołączył jakiś czas temu do innych niewidzialnych technologii, z których korzystanie jest tak oczywiste, że przestajemy je zauważać, a tymczasem ich wpływ na zmiany zachodzące w naszym sposobie komunikowania się jest rewolucyjny.

Efekty eksperymentu mają zostać zanalizowane przez antropologa, psychologa i socjologa. Pod koniec roku ma się ukazać książka podsumowująca akcję.

d3t3tt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3tt7