Trwa ładowanie...

Fajna akcja ministerstwa. Wsiądź na rower i zgarnij plecak z gadżetami

"Rowerzyści są mniej narażeni na zdrowotne skutki zanieczyszczeń powietrza niż kierowcy i pasażerowie samochodów"
Share
Fajna akcja ministerstwa. Wsiądź na rower i zgarnij plecak z gadżetami
d1ja5th

Każdy, kto przyjedzie rowerem w środę do jednego ze stoisk Ministerstwa Środowiska, jakie staną w stolicy, otrzyma plecak wypełniony gadżetami. Punkty z prezentami pojawią się w aż pięciu miejscach: na rogu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, przy rondzie Waszyngtona, rondzie ONZ, rondzie de Gaulle'a i przy pl. Na Rozdrożu.

Akcja zostanie zorganizowana w ramach kampanii popularyzującej wiedzę na temat źródeł i skutków zanieczyszczenia powietrza. - Jednym z takich działań jest przesiadka z samochodu na rower. Podróżowanie autem, nie dość, że kosztowne, to powoduje emisję wielu szkodliwych substancji, m.in. pyłów zawieszonych i tlenków azotu odpowiedzialnych za choroby układu oddechowego - informuje przedstawiciel ministerstwa i dodaje, że na skutek schorzeń spowodowanych złą jakością powietrza co roku umiera w Polsce ponad 40 tys. osób.

W ramach kampanii ministerstwo poinformowało też, że eksperymenty przeprowadzone w kilku dużych miastach Europy Zachodniej dowodzą, że rowerzyści są mniej narażeni na zdrowotne skutki zanieczyszczeń powietrza niż kierowcy i pasażerowie samochodów. Dlaczego tak się dzieje? Tego właśnie będzie się można dowiedzieć na stoiskach MŚ.

d1ja5th

Plecaki z gadżetami będą rozdawane od godz. 9.00 do wyczerpania zapasów. Ministerstwo przewiduje, że akcja potrwa do godz. 16.00.

Przeczytajcie też: Wisła odkryła swoje skarby. Teraz czas*na Narew przy Twierdzy Modlin*

d1ja5th

Podziel się opinią

Share
d1ja5th
d1ja5th