Trwa ładowanie...
nowy świat

Fajne Miejsca: Manufaktura Cukierków

Prosty sposób na uszczęśliwienie każdego malucha!

Share
Fajne Miejsca: Manufaktura Cukierków
dv94xwq

Przestępując próg sklepu mieszczącego się przy Nowym Świecie 21, wchodzi się do innej, bajkowej rzeczywistości. Na jednej ze ścian wiszą rzędami woreczki wypełnione wielobarwnymi karmelkami w różnych smakach. Wybór jest tak ogromny, że trudno się zdecydować na coś konkretnego. Oprócz klasycznych twardych cukierków, można tu znaleźć również szeroką gamę lizaków o wyrafinowanych kształtach.

Naprzeciwko zapełnionej gotowymi cukierkami ściany znajduje się stanowisko, przy którym cukiernicy „na żywo” wyrabiają słodycze. To nie lada gratka dla dzieci. Maluchy stoją zafascynowane z nosami przylepionymi do szyby oddzielającej cukierników od publiczności. W drugim sklepie Manufaktury, przy ulicy Tamka 49, można samemu ukręcić lizaka w cenie 10 złotych.

Manufaktura Cukierków ma w ofercie ponad 40 rodzajów karmelków i kilkadziesiąt rodzajów lizaków. Tutejsi cukiernicy mogą wykonać na zamówienie lizaka w dowolnym kształcie. Waldemar Więcławow, wybitny cukiernik z ponad 30-letnim doświadczeniem, w razie potrzeby, może stworzyć prawdziwą karmelową rzeźbę.

dv94xwq

Torebka cukierków z Manufaktury kosztuje 7 złotych. To drożej niż w zwykłym sklepie, ale klientów nie brakuje. Żeby zrozumieć, dlaczego Manufaktura Cukierków cieszy się taką popularnością, wystarczy sobie przypomnieć jak zachowywali się mali bohaterowi filmu „Charlie i Fabryka Czekolady”.

Harmonogram pokazów możecie znaleźć na stronie internetowej Manufaktury.

dv94xwq

Podziel się opinią

Share
dv94xwq
dv94xwq