Trwa ładowanie...
d3l3bth

"Fałszywy wnuczek" wyłudził ponad 30 tys. zł

Grozi mu kara do 8 lat więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Fałszywy wnuczek" wyłudził ponad 30 tys. zł
d3l3bth

Policjanci z Wilanowa zatrzymali mężczyznę, który oszukał starsze osoby metodą „na wnuczka". Stanisław S. odebrał od nich ponad 30 tys. złotych. Pieniądze miały być przeznaczone dla ich rzekomego krewnego. Mężczyzna usłyszał już zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą „na wnuczka” lub „krewnego”.

Do zdarzenia doszło na początku listopada. Do mieszkańców Wilanowa zatelefonował mężczyzna, który przedstawił się jako ich krewny Andrzej. W trakcie rozmowy przekonał swoich krewnych, że są mu potrzebne pieniądze i poprosił o pożyczkę. Osoby te zgodziły się i wybrały się do banku, aby wypłacić gotówkę. W ten sposób w ręce oszusta trafiło ponad 30 tys. złotych.

Kiedy po jakimś czasie kobieta i mężczyzna zorientowali się, że zostali oszukani powiadomili o wszystkim policjantów z wilanowskiego komisariatu. Kryminalni ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć Stanisław S. Wszystko wskazywało na to, że 48-latek pośredniczył w wyłudzeniu pieniędzy i to on odebrał gotówkę od pokrzywdzonych.

d3l3bth

Policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie powiatu wołomińskiego. Wczoraj usłyszał w prokuraturze zarzut za oszustwo i został objęty policyjnym dozorem.* Grozi mu kara do 8 lat więzienia.*

Pamiętajmy! - apeluje Policja - Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy), sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi. Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.

d3l3bth

Podziel się opinią

Share
d3l3bth
d3l3bth