Trwa ładowanie...

Fatalna pomyłka na patriotycznym muralu. Zamiast powstańców, uwieczniono morderców z rzezi Woli

Tak się prezentuje osiedle Powstańców w podwarszawskich Łomiankach.

Share
Fatalna pomyłka na patriotycznym muralu. Zamiast powstańców, uwieczniono morderców z rzezi Woli
d43ewf7

Na murach osiedla Powstańców w podwarszawskich Łomiankach pojawiły się murale, które upamiętniają walczących w 1944 roku. Na ulicznych malunkach przedstawiono m.in pomnik Małego Powstańca, czy też znak słynnej "Kotwicy". Jednak uwagę zwraca jedna scena.

- Malujący zrobił fatalną pomyłkę, oto oryginalne zdjęcie, przedstawiające... kryminalistów z oddziałów Dirlewangera - zauważa jeden z internautów. Rzeczywiście - w Łomiankach została przedstawiona scena walki dirlewangerowców na ul. Focha w stolicy. Warto podkreślić, że ta grupa ss-manów została oddelegowana w 1944 roku do tłumienia z wyjątkowym okrucieństwem powstańców w Warszawie.

To właśnie z udziałem ludzi Dirlewangera dokonano rzezi Woli. Hitlerowcy nie tylko mordowali mieszkańców dzielnicy - mężczyzn, kobiet, dzieci, pacjentów wolskich szpitali - lecz również dopuszczali się gwałtów i grabieży na ogromną skalę. Szacuje się, że z rąk brygady zginęło ok. 60 tys. Polaków.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: "Polscy leśnicy wykonują Boży Testament". Wiec poparcia dla ministra Szyszki przed Sejmem

d43ewf7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ewf7
d43ewf7