Trwa ładowanie...
dhxufk1

Festiwal Etniczne Inspiracje 2014

Festiwal z wieloletnia tradycją prezentujący muzykę z całego świata
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Etniczne Inspiracje 2014
dhxufk1

Jutro w Ośrodku Kultury Ochoty startueje Festiwal Etniczne Inspiracje. Jego tematem jest prezentacja artystów czerpiących inspiracje z muzyki korzeni, muzyki tradycyjnej z różnych stron świata, a równocześnie tworzących muzyczne fuzje z wpływami współczesnej kultury i sztuki, z wrażliwością współczesnego człowieka. Festiwal odbędzie się w dniach 18-23 listopada.

Festiwal adresowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy zainteresowanych kulturą źródeł, kulturą innych narodów. Ma za sobą wieloletnią tradycję i cieszy się wśród warszawskiej publiczności dużą popularnością.

*W tegorocznej edycji Festiwalu wystąpią: *

dhxufk1

Söndörgő (Węgry) – jedna z najbardziej aktywnych i ciekawych grup world music na Węgrzech. Styl muzyczny, w jakim grają, jest niezwykle atrakcyjny, ale mało znany i zupełnie różni się od tradycyjnej muzyki węgierskiej nazywanej skrzypcową. Ich album "Tamburising-Lost Music of the Balkans" wydany w 2011 wprowadził muzykę Sündörgő do 60 krajów i uczynił ich jednym z najbardziej poszukiwanych zespołów Word music z Węgier.

Joanna Słowińska – pierwsza dama polskiego folku, jedna z najbardziej fascynujących i wyrazistych wokalistek na polskiej scenie muzycznej, zaprezentuje program Archipelag.
To puls tradycji połączony z energią nowych technologii. To zderzenie pierwotnej energii wokalnej z brzmieniem elektronicznym i instrumentami akustycznymi. W Archipelagu Joanna wraca do korzeni, śpiewając pieśni wschodniego pogranicza.

Michał Rudaś wraz z zespołem zaprezentują koncert India Fusion.
Do miłośników nastrojowej i energetycznej zarazem muzyki etnicznej Michał wychodzi z propozycją akustycznego koncertu z pięcioma muzykami grającymi na tradycyjnych instrumentach indyjskich. Muzycy zabiorą publiczność w niezapomnianą, sentymentalno-duchową podróż do samego serca Indii, której kultura i muzyka jest szczególną fascynacją Michała.

Kapela Maliszów, laureat wielu prestiżowych nagród – w roku 2014 drugie miejsce na Festiwalu Nowa Tradycja oraz „Złote Gęśle” dla Kacpra Malisza; w roku 2013 – I miejsce oraz nagroda publiczności – Stara Tradycja przy Festiwalu Wszystkie Mazurki świata w Warszawie. Kapela Maliszów to prawdziwy diament na polskiej scenie Etno. Rodzinna kapela założona i prowadzona przez multiinstrumentalistę Jana Malisza, który w muzycznym trio z córką Zuzanną oraz synem Kacprem emanują ze sceny niespotykaną autentycznością oraz energią.

dhxufk1

Zobacz także: Bezpłatne warsztaty samoobrony Wing Tsun Kung-fu

Program:

18 listopada 2014, wtorek, godz. 19.00
Söndörgő (Węgry)
bilety 20 zł

21 listopada 2014, piątek, godz. 19.00
Joanna Słowińska
„Archipelag”
koncert z gościnnym udziałem Tomka Kukurby (Kroke)
bilety 20 zł

dhxufk1

22 listopada 2014, sobota, godz. 19.00
Michał Rudaś
„India Fussion”
bilety 20 zł

23 listopada 2014, niedziela, godz. 19.00
Kapela Maliszów
bilety 10 zł

Miejsce: Sala Widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty,
ul. Radomska 13/21, Warszawa

Karnet 55 zł
Uwaga! Karnet w cenie 45 zł dla studenci, emeryci oraz posiadacze Karty Warszawiaka
Bilety można nabyć w kasie OKO przy ul. Grójeckiej 75
lub w dniu koncertu na ul. Radomskiej 13/21.

dhxufk1

Podziel się opinią

Share
dhxufk1
dhxufk1