Trwa ładowanie...

Festiwal Filmowy Pięć Smaków

8 dni, 5 bloków tematycznych, 51 azjatyckich filmów

Festiwal Filmowy Pięć Smaków
d1lb6k0
d1lb6k0

Festiwal Filmowy Pięć Smaków to prawdziwa uczta dla koneserów azjatyckiego kina. Jest on już organizowany po raz siódmy. Oprócz projekcji najlepszych azjatyckich filmów w programie festiwalu znalazły się również gry miejskie, spotkania, wystawy i koncerty. Festiwal w tym roku odbędzie się w dniach 4-11 listopada w kinach Luna i Muranów.

Tegoroczna edycja Festiwalu Pięciu Smaków potrwa 8 dni. W trakcie wydarzenia odbędzie się 51 projekcji. Filmy są podzielone na pięć sekcji tematycznych:
- Nowe Kino Azji – konkursowa część programu, w ramach której zaprezentowanych zostanie 9 nowych filmów z Azji Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej, oceniane przez People's Jury (13 pasjonatów kina azjatyckiego wybranych w drodze konkursu). W tym roku sekcja obejmie najnowsze produkcje z Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Singapuru, Sri Lanki, Tajlandii, Wietnamu oraz Tajwanu/Birmy.
- Focus: Hongkong – co roku festiwal prezentuje wybraną kinematografię narodową. W tym roku organizatorzy skupiają się na Hongkongu. Sekcja obejmie długie i krótkie metraże, prezentując filmy uznanych twórców: Johnniego To, Ann Hui i Pang Ho-cheunga oraz młodszych reżyserów: Flory Lau i twórców, których krótkie fabuły włączone zostały w program Fresh Wave.
- Retrospektywa: Tetsuya Nakashima – przegląd twórczości jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych współczesnych reżyserów japońskich, którego filmy nigdy dotąd nie były prezentowane w Polsce.
- Tajwan'16mm – projekcje tajwańskiej nowej fali z taśm 16mm w TR Warszawa.
- Kino Grozy – horrory i thrillery zaprezentowane podczas nocnego maratonu filmowego. W tym roku na nocny seans thrillerów i horrorów złożą się: "Dom marzeń" Pang Ho-cheunga, "Odliczanie” Nattawuta Poonpiriya oraz "Lekcja zła" Takashiego Miike.

Pełen program festiwalu znajdziecie TUTAJ .


Podobnie jak w zeszłym roku, ważnym punktem na mapie Pięciu Smaków będzie klub festiwalowy, Południk Zero , gdzie zagoszczą projekcje filmów dokumentalnych i spotkania z cyklu AZJA W OBIEKTYWIE.

Bilety na filmy festiwalowe (oprócz pokazów specjalnych) kosztują 17zł.

d1lb6k0
d1lb6k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lb6k0