Trwa ładowanie...

Festiwal Miron-Off i otwarcie klubokawiarni Kicia Kocia

Trzy dni z Białoszewskim inaugurują działalność nieformalnego domu kultury na Grochowie

Share
Festiwal Miron-Off i otwarcie klubokawiarni Kicia Kocia
d4289hf

Długo przyszło nam czekać na otwarcie klubokawiarni Kicia Kocia, o której głośno już od kilku miesięcy! Znajduje się ona w dawnej ciepłowni przy ul. Garibaldiego 5a tuż obok ronda Wiatraczna. Kicia Kocia będzie nieformalnym domem kultury, otwartym na działania artystyczne oraz inicjatywy społeczne. W 130-metrowym lokalu odbywać się będą m.in. spotkania literackie, pokazy filmowe, kameralne koncerty, spektakle teatralne, prelekcje i debaty o przeszłości i przyszłości Pragi-Południe, warsztaty artystyczne dla dzieci, potańcówki tematyczne oraz dancingi. Będzie tu także czytelnia, wymienialnia gazet i książek, gry świetlicowe oraz Wi-Fi.

Założyciel Kici Koci, Cezary Polak jest szefem kolektywu „Leciem na Grochów" i stara się wspierać tę część Warszawy. Klubokawiarnia zyskała sobie już wielu fanów dzięki swojemu fanpage'owi , na którym możemy dowiedzieć się czegoś nie tylko o samej kawiarni, ale i o całym Grochowie. Twórcy strony pokazują nam ciekawe, choć mniej znane miejsca w okolicy, takie jak stare antykwariaty, miejsce z najlepszymi rurkami z kremem w mieście czy knajpę z kurczakami o modnej nazwie Forfiter.

Muza Białoszewskiego, pierwowozór tytułowej bohaterki słynnego „Kabaretu Kici Koci”, od której klubokawiarnia zaczerpnęła swoją nazwę, była mieszkanką Grochowa. Miejsce będzie już więc zawsze związane z Mironem Białoszewskim. Dlatego lokal inaugruje swoją działalność festiwalem tego pisarza. Odbędzie się on w najbliższy weekend, 25-27 stycznia. W sobotę będzie można w jego ramach spotkać się z samą Kicią Kocią!

Piątek 25 stycznia 2013

    1. Odsłonięcie muralu Eli Kaszuby, dedykowanego Mironowi Białoszewskiemu 20.00. „Miron. Escy” – rozmowa Anny, Justyny i Tadeusza Sobolewskich. Czytanie „Tajnego dziennika”

Sobota 26 stycznia

15.00 Pokaz filmu dokumentalnego „W pobliżu Mirona” (49 min.). Po projekcji spotkanie z reżyserem Piotrem Morawskim

  1. 30 Spotkanie z Haliną Oberländer/Kicią Kocią
  2. 00 Spektakl „Osmędeusze”- Teatr Pijana Sypialnia

Niedziela 27 stycznia

12.30 Otwarcie miniinstalacji „Grochów Mironiczny”
13.00 Spacer po Grochowie śladami Mirona
16.00 Pokaz telewizyjnego spektaklu „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” (62 min.). Po projekcji spotkanie z reżyserką Marią Zmarz-Koczanowicz

  1. 00 „Miron. (Od)słuchowisko”. Spotkanie z Maciejem Byliniakiem, pomysłodawcą i edytorem płyty „Miron Białoszewski Plays Adam Mickiewicz „Dziady””. Prezentacja fragmentów nagrań Mirona – także utworów, które nie znalazły się na płycie

Podczas festiwalu bądą zbierane podpisy poparcia dla inicjatywy uhonorowania Mirona Białoszewskiego nazwą ulicy na warszawskiej Pradze Południe.

d4289hf

Podziel się opinią

Share
d4289hf
d4289hf