Trwa ładowanie...
d46mdla

Festiwal Róbrege wraca po latach!

Po 30 latach od swojego powstania alternatywny festiwal znów chce na stałe wpisać się w kulturalny kalendarz stolicy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Róbrege wraca po latach!
d46mdla

Po 30 latach od powstania Grand Festiwalu Róbrege, jego twórcy oraz Stołeczna Estrada postanowili go reaktywować! Festiwal odbywający się w Warszawie w latach 80. ma na stałe powrócić do naszego miasta. 6 października w namiocie festiwalowym pod Pałacem Kultury i Nauki zagrają: Twinkle Brothers, Izrael & goście (Kayah, Pablopavo, Vienio), Tymon & The Transistors, Deuter & Future Folk, Natural Mystic Akustycznie.

Grand Festiwal Róbrege to impreza organizowana od roku 1983 do 1990 przez Centralny Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego Hybrydy. Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 roku, w pomieszczeniach klubu przy ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). W następnych latach festiwal przeniesiono do namiotu cyrku „Intersalto” na rogu ulic Towarowej i Chłodnej w Warszawie, ostatnią edycję zaś na Torwar. Organizacja poza klubem była wymuszona ze względu na dużą, kilkutysięczną, liczbę publiczności. Według relacji uczestników w tamtych czasach był jednym z największych festiwali muzyki alternatywnej w Polsce. Wbrew nazwie, oprócz zespołów wykonujących reggae występowały na nim zespoły grające reggae punk Wykonawców grupowano tak, aby pierwszego dnia przeważał punk, drugiego reggae, a trzeciego muzyka zróżnicowana stylistycznie.

Koncert 6 października 2013 roku zatytułowany "Róbrege 30 lat później Reaktywacja" jest zapowiedzią powrotu festiwalu do kalendarza imprez. Kolejna edycja Grand Festiwalu Róbrege* ma odbyć się w 2014 roku w formie, w której organizowany był on w latach osiemdziesiątych*, czyli minimum dwa dni święta muzyki.

d46mdla

Tegorocznemu koncertowi towarzyszyć będą również warsztaty gry na bębnach, FlapArt, wykłady art-managerskie, seminarium filmowe "Wolne Rytmy", projekcje filmów "Beats of Freedom" i "Joe Strummer" oraz after party.

Bilety na koncert w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł).

d46mdla

Podziel się opinią

Share
d46mdla
d46mdla