Trwa ładowanie...

Festiwal Róbrege wraca po latach!

Po 30 latach od swojego powstania alternatywny festiwal znów chce na stałe wpisać się w kulturalny kalendarz stolicy

Share
Festiwal Róbrege wraca po latach!
d16bxfj

Po 30 latach od powstania Grand Festiwalu Róbrege, jego twórcy oraz Stołeczna Estrada postanowili go reaktywować! Festiwal odbywający się w Warszawie w latach 80. ma na stałe powrócić do naszego miasta. 6 października w namiocie festiwalowym pod Pałacem Kultury i Nauki zagrają: Twinkle Brothers, Izrael & goście (Kayah, Pablopavo, Vienio), Tymon & The Transistors, Deuter & Future Folk, Natural Mystic Akustycznie.

Grand Festiwal Róbrege to impreza organizowana od roku 1983 do 1990 przez Centralny Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego Hybrydy. Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 roku, w pomieszczeniach klubu przy ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). W następnych latach festiwal przeniesiono do namiotu cyrku „Intersalto” na rogu ulic Towarowej i Chłodnej w Warszawie, ostatnią edycję zaś na Torwar. Organizacja poza klubem była wymuszona ze względu na dużą, kilkutysięczną, liczbę publiczności. Według relacji uczestników w tamtych czasach był jednym z największych festiwali muzyki alternatywnej w Polsce. Wbrew nazwie, oprócz zespołów wykonujących reggae występowały na nim zespoły grające reggae punk Wykonawców grupowano tak, aby pierwszego dnia przeważał punk, drugiego reggae, a trzeciego muzyka zróżnicowana stylistycznie.

Koncert 6 października 2013 roku zatytułowany "Róbrege 30 lat później Reaktywacja" jest zapowiedzią powrotu festiwalu do kalendarza imprez. Kolejna edycja Grand Festiwalu Róbrege* ma odbyć się w 2014 roku w formie, w której organizowany był on w latach osiemdziesiątych*, czyli minimum dwa dni święta muzyki.

d16bxfj

Tegorocznemu koncertowi towarzyszyć będą również warsztaty gry na bębnach, FlapArt, wykłady art-managerskie, seminarium filmowe "Wolne Rytmy", projekcje filmów "Beats of Freedom" i "Joe Strummer" oraz after party.

Bilety na koncert w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł).

d16bxfj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16bxfj