Trwa ładowanie...

Festiwal w Opolu odbędzie się na Bemowie? Tak chciałby wiceburmistrz dzielnicy

"Skoro nie Opole, to może Bemowo?"

Share
Festiwal w Opolu odbędzie się na Bemowie? Tak chciałby wiceburmistrz dzielnicy
d2b1aew

Po odwołaniu przez prezydenta Opola Festiwalu Piosenki Polskiej wśród samorządowców trwa dyskusję nad tym, gdzie powinna odbyć sie jedna z największych imprez kulturalnych w kraju. Swoją kandydaturę wystawił również wiceburmistrz Bemowa, który proponuje, by festiwal odbył się na deskach warszawskiego amfiteatru.

Napięta atmosfera wokół festiwalu w Opolu zaczęła się po słowach menedżera Kayah, który zasugerował, że władze TVP blokują jej występ podczas koncertu Maryli Rodowicz. Mimo że szef TVP zaprzeczył, w geście solidarności z piosenkarką, wycofywali się kolejni artyści. Co więcej, w poniedziałak zapadła decyzja o tym, że 54. edycja Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu się nie odbędzie. O odwołaniu imprezy zadecydował prezydent miasta.

W sieci zawarzało. Internauci typują, jakie miasto będzie zastępcą Opola w organizowaniu najsłynniejszej imprezy muzycznej w Polsce. Na Facebooku Błażej Poboży wiceburmistrz Bemowa opublikował zdjęcie Amfiteatru z dopiskiem: "Skoro nie Opole, to może Bemowo?".

Reporterka WawaLove.pl skontaktowała się z autorem postu na Facebooku. - Oczywiście proszę traktować z przymrużeniem oka mój poranny wpis w mediach społecznościowych – mówi wiceburmistrz Bemowa Błażej Poboży.

d2b1aew

Zastępca szefa dzielnicy tłumaczy, że mogłoby być to trudne ze względów logistycznych, aby to właśnie amfiteatr Bemowski, który jest w stanie pomieścić mniej niż tysiąc osób, miałby stać się areną dla tak dużej imprezy. - Choć w ramach Dni Bemowa, gdy odbędzie się – lub miał się odbywać – Festiwal Opolski, na deskach Amfiteatru będą koncerty znanych polskich artystów: zespołu Lemon, Kasi Kowalskiej, Łukasza Zagrobelnego, Rafała Brzozowskiego oraz w pełnym składzie zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, co jest kompletnym hitem – zapowiada Poboży.

- Oczywiście bardzo byśmy byli radzi, gdyby taka impreza zostałaby przeniesiona na Bemowo, ale jednocześnie jesteśmy realistami - dodaje w rozmowie z WawaLove.pl.

Przypomnijmy również, że dzielnica Bemowo wraz z Wojskową Akademią Techniczną zorganizowała 12 maja imprezę disco-polo. Włodarze chwalili się wówczas, że na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Akcent Polska (gdzie wokalistą jest Martyniuk), Zespół Mig, Zespół Muzyczny DEFIS, Power Play. O tym wydarzeniu pisaliśmy na łamach WawaLove.pl

d2b1aew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b1aew