Trwa ładowanie...
d1j4792

Festiwal Whisky Live Warsaw po raz trzeci odbędzie się w stolicy

Podczas festiwalu zaprezentuje się 50 wystawców z 15 krajów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Whisky Live Warsaw po raz trzeci odbędzie się w stolicy
d1j4792

To będzie prawdziwe święto wszystkich fanów whisky w kraju. W dniach 14-15 października br. w stolicy odbędzie się 3. edycja festiwalu Whisky Live Warsaw. Na uczestników imprezy czeka wiele szlachetnych odmian tego trunku oraz możliwość łączenia go z jedzeniem.

W ostatnich latach Polska doświadcza prawdziwego wzrostu zainteresowania whisky. Jej sprzedaż rośnie, co wynika z coraz większej dostępności ofertowej tego alkoholu oraz rosnących oczekiwań kulinarnych oraz degustacyjnych Polaków. Nic dziwnego, że od początku swojego istnienia Whisky Live Warsaw cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników Whisky w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-15 października br. w Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który po raz kolejny stanie się miejscem spotkań klientów indywidualnych, blogerów, dziennikarzy, restauratorów, hotelarzy, hurtowników i przedstawicieli świata biznesowego.

Podczas festiwalu zaprezentuje się 50 wystawców z 15 krajów. Swój udział w Whisky Live Warsaw 2016 zapowiedzieli światowi producenci alkoholi z segmentu premium, jak również unikalne destylarnie z wszystkich kontynentów (w tym craft distilleries ze Stanów Zjednoczonych), zapewniając uczestnikom prawdziwą podróż smakową po różnych zakątkach świata. - Atmosfera na festiwalu sprzyjać będzie wymianie opinii na temat różnorodności whisky oraz trendów zarówno na krajowym, jak i światowym rynku – przekonuje Jarosław Buss, organizator Whisky Live Warsaw. W ostatnich latach bardzo modny stał się tzw. food pairing, czyli łączenie whisky z innym produktami, dlatego swój udział w imprezie w roli wystawców zapowiedzieli producenci m.in. czekolad, cygar, suszonego mięsa, a nawet lodów.

d1j4792

Jedną ze stałych atrakcji festiwalu są zamknięte sesje, tzw. Master Class, na których w małych grupach (nie więcej niż 25 osób) odbywa się degustacja unikatowych, limitowanych, niszowych edycji whisky prowadzona przez przedstawicieli destylarni. W tym roku przewidzianych jest kilka bloków tematycznych, m.in. sesja Master Class Glenfarclas – „podróż przez dekady”, na której zaprezentowane zostaną whisky z lat ’60 ’70 ’80 ’90, a spotkanie poprowadzi osobiście George Grant, właściciel destylarni, będący przedstawicielem szóstego już pokolenia rodziny.

Organizatorzy festiwalu pomyśleli nie tylko o miłośnikach dobrych trunków, ale również wykwintnego jedzenia. Specjalnie dla nich odbędzie się ekskluzywna sesja food pairing przy współudziale Jarosława Walczyka z Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Przypomnijmy, że gość specjalny Whisky Live Warsaw 2016 jest szefem kuchni w restauracji Strefa w Warszawie oraz zdobywcą tytułu „Szef Kuchni Roku 2015”.

Tegoroczną edycję festiwalu uświetni także obecność uznanego konkursu barmańskiego Diageo Reserve World Class, organizowanego nieprzerwanie od roku 2009 w najlepszych lokalach na całym świecie. U podstaw tej inicjatywy leży znakomity, globalny program szkoleniowy i ciesząca się międzynarodowym uznaniem platforma, która zmierza do rozwijania profesji barmana i budowania karier laureatów konkursu o tytuł „Barmana Roku”.

Na koniec warto dodać, iż od pierwszej edycji Whisky Live Warsaw, partnerem strategicznym wydarzenia jest marka „KROSNO”, która od 1923 r. jest uznanym liderem branży szkła gospodarczego w Polsce i renomowanym producentem na świecie. Od niemal 90 lat zakłady „KROSNO” produkują szklane wyroby formowane ręcznie w bardzo szerokiej gamie produktowej – od finezyjnych kieliszków po duże wazony, które są wizytówką firmy. Znaczącą pozycję w ofercie stanowi również szkło stołowe formowane mechanicznie.

d1j4792

Więcej informacji o Whisky Live Warsaw 2016 można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu www.whiskylivewarsaw.com . Poprzez stronę festiwalową prowadzona jest sprzedaż biletów (jednodniowych i dwudniowych) oraz wejściówek na sesje Master Class.

d1j4792

Podziel się opinią

Share
d1j4792
d1j4792