Trwa ładowanie...

Filmowe premiery tygodnia

Jak zwykle kina oferują nam moc nowości. W ten weekend mamy ich do wyboru aż 7 !

Filmowe premiery tygodnia
d2pfqke
d2pfqke

"Gniew tytanów" to kontynuacja "Starcia tytanów". Akcja rozgrywa się 10 lat po heroicznym pokonaniu Krakena. Perseusz, pół-bóg i syn Zeusa próbuje prowadzić spokojne życie w wiosce rybackiej. W wyniku konfliktu zagrożenie powróci. Perseusz będzie musiał wyruszyć na wyprawę do świata umarłych, aby uratować Zeusa, pokonać tytanów i ocalić ludzkość.

"Zaginiona" to pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata- Amandą Seyfried ("Mamma Mia", "Wyścig z czasem") - w roli głównej. Jill po powrocie z nocnej zmiany odkrywa, że jej siostra została porwana. Jill jest pewna, że jest to ta sama osoba, która rok wcześniej uprowadziła też ją. Niestety, nikt jej nie wierzy...

W filmie "Skowyt" reżyser pokazuje młodego Allena Ginsberga, najważniejszego poetę pokolenia bitników. Ginsberg wspomina swoje podróże, romanse i próby odnalezienia autowyzwolenia, które doprowadziły do powstania najsłynniejszego dzieła: wiersza pod tytułem „Skowyt”. W międzyczasie w San Francisco toczy się proces przeciw wydawcy „Skowytu”. Prokurator stara się doprowadzić do zakazu rozprowadzania utworu ze względu na obecne w nim wulgaryzmy.

Akcja "Wyspy skazańców" dzieje się w Norwegii na początku XX wieku. Na odizolowanej od świata wyspie działa ośrodek poprawczy dla nastoletnich chłopców. To prawdziwe piekło i obóz pracy. Metody wychowawcze polegają tu na psychicznej i fizycznej przemocy. Pewnego dnia na wyspę trafia niepokorny, zbuntowany 17-letni Erling.

d2pfqke

"Dokąd teraz?" to najnowsza produkcja reżyserski kobiecego hitu "Karmel". To ciepła i zabawna opowieść o tym, że na każdy męski konflikt, można znaleźć kobiecy sposób.

"Marieke, Marieke" to film o 20-letniej dziewczynie po przejściach i utracie miłości. Za dnia pracująca w fabryce czekoladek i pomagająca matce, nocą ucieka w ramiona dużo starszych mężczyzn.

* Ostatnia propozycja to "Koń turyński" węgierskiego reżysera Béla Tarra. 3 stycznia 1889 roku niemiecki filozof Fryderyk Nietzsche*, wychodząc z hotelu w Turynie, dostrzega bitego przez woźnicę konia. Myśliciel stara się pomóc zwierzęciu, jednak w efekcie sam zostaje ranny. Wkrótce okazuje się, że jest ciężko chory i już nigdy nie napisze żadnego dzieła. Film opowiada historię woźnicy, jego córki i konia.

d2pfqke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pfqke