Trwa ładowanie...
d2qpfer
agrykola

Finał VIII Warszawskich Dni Recyklingu

W sobotę 25 maja, Warszawa stanie się stolicą recyklingu. Impreza odbędzie się na Agrykoli
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finał VIII Warszawskich Dni Recyklingu
d2qpfer

Finał ósmej edycji pikniku ekologicznego rozpocznie się o godz. 10:00 na boisku bocznym w parku Agrykola. Sobotnie spotkanie poprzedziły dwie akcje dzielnicowe: 11 maja surowce wtórne wymieniali mieszkańcy Targówka, tydzień później akcja odbyła się w Ursusie.

Podczas finału Warszawskich Dni Recyklingu warszawiacy wezmą udziału w ekologicznych konkursach, w których zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami. W tym roku do rozdania czeka około 20 tysięcy roślin - kwiatów (m.in. pelargonie, begonie, niecierpki), ziół (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek) oraz sadzonek drzew i krzewów (świerki, jodły, tuje, wierzby). ****

W zamian za makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe, tonery, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny uczestnicy* otrzymają kupony,* za które następnie będzie można odebrać nagrodę. Dodatkowo na warszawiaków będą czekać ekologiczne torby na zakupy oraz inne ekologiczne gadżety i nagrody. Piknik będzie również okazją do poszerzenia wiedzy o nowych zasadach selektywnego zbierania odpadów, które będą obowiązywać od 1 lipca 2013 roku.

d2qpfer

Warszawskie Dni Recyklingu to akcja z powodzeniem realizowana od ośmiu lat przez stołeczne Biuro Ochrony Środowiska. Celem pikniku jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Idea Warszawskich Dni Recyklingu wpisuje się w założenia wieloletniego programu edukacji ekologicznej "Warszawa Stolicą Czystości", realizowanego w Warszawie od 2005 r.

d2qpfer

Podziel się opinią

Share
d2qpfer
d2qpfer