Trwa ładowanie...

Finał zbiórki Chajzera dla powstańców. "O takim wyniku nawet nie śniłem"

W Muzeum Powstania Warszawskiego w sobotę, 2 września, odbył się finał Zbiórki dla Powstańców 2017.

Finał zbiórki Chajzera dla powstańców. "O takim wyniku nawet nie śniłem"
d1mzysp

Dziennikarz Filip Chajzer po raz drugi zorganizował zbiórkę dla Powstańców Warszawskich. W tym roku kwota, którą wpłacili darczyńcy przerosła jego oczekiwania.

W Muzeum Powstania Warszawskiego w sobotę, 2 września, odbył się finał Zbiórki dla Powstańców 2017. Organizatorem był Filip Chajzer i Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym roku zbiórka zakończyła się kwotą… 1 300 000 złotych. Zostanie ona przekazana 200 powstańcom.

Na swoim facebookowym profilu dziennikarz podziękował wszystkim uczestnikom i darczyńcom.

- Mam nadzieję, że warto było przyjechać, często setki kilometrów. Ponad 1 300 000 PLN to wynik o jakim nawet nie śniłem. Do tego dokładam 10.000 PLN ze sprzedaży koszulek AKCJA 44 - napisał Chajzer.

d1mzysp

Ci, którzy na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wpłacili kwoty ponad 1000 zł wzięli w sobotę udział w oprowadzaniu po Muzeum z udziałem Filipa Chajzera oraz powstańców.

Od czego się zaczęło?

Impulsem do zorganizowania takiej akcji była dramatyczna sytuacja pani Sabiny, której losy opisywaliśmy również na łamach WawaLove.pl. Rok temu w sieci pojawił się wzruszający list 90-letniej weteranki Powstania Warszawskiego. Sabina Rzeczkowska, której emerytura wynosi niespełna 1000 zł mówiła, iż w rocznicę powstania "musi uważać, by nie dostać wylewu otwierając kopertę z rachunkiem za prąd i gaz".

Jak zakończyła się historia pani Sabiny? - Udało mi się zebrać - wtedy myślałem, że astronomiczną kwotę - 300 tysięcy złotych – wspomina Filip Chajzer.

d1mzysp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mzysp