Trwa ładowanie...

Flash mob w Dzień Myśli Braterskiej

Na pl. Zamkowym. Dodatkowo akcja fotograficzna w metrze

Flash mob w Dzień Myśli Braterskiej
d3kmys2

Jesteś harcerzem lub skautem? Koniecznie załóż mundur i* 22 lutego wskocz do metra*. Tego dnia obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. Harcerze związani z "Kuźnicą" proponują tego dnia zrobić sobie wspólnie zdjęcie.

Załóż mundur albo harcerską koszulkę, zabierz aparat i przyjdź na którąś ze stacji metra między 18:00 a 20:00 w Dzień Myśli Braterskiej 22 lutego i rozpocznij wędrówkę między stacjami. Gdy spotkasz innego harcerza, harcerkę - przywitaj się i zróbcie sobie wspólne zdjęcie. Wędrujemy pomiędzy wszystkimi stacjami metra. Sami zdecydujcie, gdzie chcecie wysiąść i poszukać innych harcerzy! - czytamy w portalu Kuźnica

Dodatkowo,* o godz. 17.00 na placu Zamkowym odbędzie się flash mob*. Harcerze wyjdą na plac Zamkowy, zaśpiewają dwie harcerskie pieśni i zakończą spotkanie kręgiem. Akcję organizuje 301 Warszawska Drużyna Harcerzy "Knieja". Ponadto harcerze proponują jeszcze inną formę obchodu Dnia Myśli Braterskiej. Ustawienie na portalach społecznościowych własnego zdjęcia profilowego w mundurze.

d3kmys2

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. W ten dzień urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden Powell. Sama idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w USA.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W Dzień Myśli Braterskiej harcerze i skauci myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

d3kmys2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kmys2