Trwa ładowanie...
d3nb5pj

Flashmob w hali głównej dworca Warszawa Centralna [WIDEO]

„Dance for Kindness” z okazji III Światowego Dnia Życzliwości
Share
Flashmob w hali głównej dworca Warszawa Centralna [WIDEO]
d3nb5pj

W niedzielę 9 listopada 2014 r. o godzinie 14:00 w hali głównej Dworca Centralnego odbędzie się flashmob z okazji III Światowego Dnia Życzliwości. Seniorzy z młodymi wykonają Taniec Życzliwości. Zapraszają chętnych do wspólnego świętowania. Warto przybyć wcześniej – akcja potrwa tylko sześć minut!

Flashmob to nic innego jak dobra zabawa, której uczestnicy poprzez wspólne, publiczne działanie chcą społeczeństwu przekazać coś ważnego czy ciekawego. W umówionym miejscu, o umówionej godzinie spotykają się, by razem wykonać jakieś zadanie. Może być to zatrzymanie się przechodniów na ulicy na kilka minut, wspólne odśpiewanie wybranego utworu czy... picie herbaty. Flashmoby odbywają się od kilku lat na całym świecie w takich miejscach jak galerie handlowe czy place, główne ulice miast.

d3nb5pj

Taniec Życzliwości, który w najbliższą niedzielę uświetni Światowy Dzień Życzliwości, ma szczególną misję. Wykroczyć poza nas samych - poza kordony naszego państwa, kultury, rasy, religii, uświadomić, że jesteśmy obywatelami tego świata, których łączy wspólna nić – życzliwość. To jego głowne hasło. Ma on również przypomnieć, że w dzisiejszym zabieganym świecie każdego dnia powinniśmy znaleźć czas na życzliwość - w jakiejkolwiek formie.

O życzliwości i czerpaniu radości z życia pamiętają seniorzy z Dancingu Międzypokoleniowego , inicjatywy, która od trzech lat burzy bariery wiekowe między młodymi i starszymi. – Obecnie trwają próby, podczas których uczestnicy uczą się Tańca Życzliwości– mówi Paulina Braun, orgnizatorka Dancingu, który razem z Mariną Boychuk, Studiem Tańca Art Dance Complex, Polskimi Kolejami Państwowymi jest partnerem wydarzenia. – Zapraszamy w niedzielę na dworzec o godzinie 14.00 wszystkich, którzy chcieliby z nami świętować ten wyjątkowy dzień.

Organizatorzy niedzielnego „Dance for Kindness”, nowojorska organizacja Life Vest Inside, mają nadzieję, że pobity zostanie ubiegłoroczny rekord. W poprzedniej edycji wzięło udział 40 miast, obejmujących 25 państw i ponad 25000 globalnych uczestników. W tym roku chęć tańca zadeklarowało 80 lokalizacji i 30 państw, m.in. USA, Indie, Wielka Brytania, Australia, Kanada, Singapur, Chiny.

link do wydarzenia

d3nb5pj

Zobaczcie też: "Music performance in Warsaw" [WIDEO]

d3nb5pj

Podziel się opinią

Share
d3nb5pj
d3nb5pj