Trwa ładowanie...
d4mp2fv

Fontanny i stawy przygotowane do zimy

"Woda została spuszczona ze stawów na Polu Mokotowskim oraz parku Fosa i Stoki Cytadeli"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fontanny i stawy przygotowane do zimy
d4mp2fv

Fontanna Wielka w Ogrodzie Saskim nieczynna do wiosny. Po wyłączeniu i spuszczeniu wody wodotrysk został wyczyszczony. Dokładnie wyszorowano dno dolnego basenu oraz elementy ozdobne: delfiny, nodus podtrzymujący kielich oraz głowy 20 meduz. Przetkano wszystkie otwory z których w sezonie letnim tryskała woda.

Woda została także spuszczona ze stawów na Polu Mokotowskim oraz parku Fosa i Stoki Cytadeli. Niecki zbiorników zostały wyczyszczone. Do wiosny nie będą czynne także kaskady w parku Ujazdowskim i Skaryszewskim.

Pełne będą za to zimą stawy w Ogrodzie Saskim, parku Ujazdowskim, Skaryszewskim oraz kanale Piaseczyńskim. Dzięki temu ptaki będą miły dostęp do wody, a jeśli zbiorniki zamarzną wtedy wycinane będą przeręble. Czystość parkowych zbiorników w trakcie zimy będzie monitorowana, a w razie potrzeby będą one sprzątane.

d4mp2fv

Za przedzimowe porządki odpowiedzialny jest Zarząd Oczyszczania Miasta, który opiekuje się 6 z 76 warszawskich parków: Praskim, Skaryszewskim, Ujazdowskim, Fosa i Stoki Cytadeli, Ogrodem Saskim i Polem Mokotowskim.

Przeczytajcie też: Google Street View w Muzeum Narodowym

Podziel się
d4mp2fv

Podziel się opinią

Share

d4mp2fv

d4mp2fv