Trwa ładowanie...
samochody

Fotostory: impreza XXLMotoShoot

Share
Fotostory: impreza XXLMotoShoot
ddhynts

16 marca odbyła się pierwsza edycja XXLMotoShoot. Nowa na polskim rynku platforma XXLSTOCK.COM zaprosiła fotografów na warsztaty i sesję fotograficzną łączącą świat mody z motoryzacją. Jury pod przewodnictwem Piotra R. Frankowskiego, dokonało wyboru najlepszych fotografii. Zdjęcia można oglądać na wystawie Traffic Club, przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie do końca kwietnia. Zwycięzcą *konkursu jest Maciej Toboła. *

W miniony piątek 5 kwietnia w Traffic Club odbył się wernisaż otwarcia wystawy XXLMotoShoot. Ogłoszono zwycięzcę konkursu oraz pokazano dwadzieścia najlepszych zdjęć z pierwszej edycji XXLMotoShoot.

ddhynts

XXLMotoShoot to nie tylko sesja zdjęciowa, ale i część merytoryczna, czyli program warsztatów związanych tematycznie z sesją oraz tym, co najbardziej aktualne w branży fotograficznej. Na pierwszy ogień poszła prezentacja Piotra R. Frankowskiego, redaktora naczelnego magazynu "Ramp" na temat sposobów i technik fotografowania samochodów. Drugą prezentację przygotowała Fundacja Legalna Kultura. Poruszony został temat fotografii internetowej w kontekście Polskiego Prawa Autorskiego.

Po części warsztatowej przyszedł czas na przystąpienie do pierwszej części sesji fotograficznej. Modelki były już gotowe. Samochód lśnił. Fotografowie zostali podzieleni na czteroosobowe zespoły. Pierwszą część sesji zdjęciowej poprowadził Patryk Sandach. Drugim fotografem prowadzącym XXLMotoShoot, był Miguel Gaudencio, reżyser oraz fotograf publikujący m.in. na łamach ekskluzywnego magazynu Vogue. Gaudencio zamiast od razu rozpocząć sesję, posadził wszystkich z powrotem i zaczarował wykładem o tytule „Pragnienie Piękna”. Głównym tematem przemówienia była współpraca z modelkami. Pokazane zostały filmy oraz przykładowe prace fotograficzne Miguela Gaudencio.

Na samo zakończenie XXLMotoShoot, każdy z biorących w wydarzeniu fotografów mógł przekazać organizatorom po jednym, wybranym przez siebie, najlepszym zdjęciu. Prace były wyświetlane na rzutniku i komentowane przez Miguela Gaudencio.

Po zakończeniu XXLMotoShoot, na którym organizatorzy powiedzieli kim właściwie są i czym jest platforma XXLSTOCK.COM. Wszyscy rozjechali się do domów z poczuciem, że to nie koniec, ponieważ wszystko miało wyjaśnić się dopiero na wernisażu, który odbył się 5 kwietnia w Traffic Club.

ddhynts

Zwycięzcą konkursu został Maciej Toboła. Wręczono również trzy wyróżnienia dla fotografów, którzy uzyskali największą liczbą punktów za wszystkie nadesłane na konkurs prace, wyróżnienia przyznano Andrzejowi Szewczykowi, Łukaszowi Majewskiemu i Pawłowi Kuraszkiewiczowi.

Wystawa zdjęć z XXLMotoShoot trwa do końca kwietnia. Zdjęcia można oglądać w Traffic

Club przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie.

Organizatorzy przewidują organizację kolejnych imprez z cyklu XXLMotoShoot. Więcej
szczegółów wkrótce na Facebooku oraz na stronie głównej organizatora - www.xxlstock.com .

ddhynts

Podziel się opinią

Share
ddhynts
ddhynts