Trwa ładowanie...
d23dm94
park

Fotostory: Park Orlicz-Dreszera

To jeden z bardziej uroczych zakątków Mokotowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fotostory: Park Orlicz-Dreszera
d23dm94

Park im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera usytuowany jest w obrębie ulic: Ursynowskiej, Puławskiej, Odyńca i Krasickiego - na warszawskim Mokotowie. )

Park zoistał założony w 1938 roku z inicjatywy ówczesnego prezydenta Warszawy, Stefana Starzyńskiego. Nazwany zaś został na cześć polskiego generała - uczestnika wojny polsko-bolszewickiej.**

W trakcie II wojny światowej park został doszczętnie zniszczony. Drzewa wycięto na opał, a na terenie parku urządzono tymczasowy cmentarz. Po wojnie ciała ekshumowano i przywrócono pierwotny wygląd parku.

d23dm94

W 2007 roku odbyłą się kompleksowa rewaloryzacja parku. Miała ona na celu odtworzenie pierwotnego założenia przestrzennego, a także ustawienie przy wejściu od ul. Puławskiej pomnika gen. Gustawa Orlicza-Dreszera (cokół pod niego jest już gotowy), natomiast z drugiej strony parku - fontanny. Park został ogrodzony i doświetlony.

W południowej części parku (od ul. Odyńca) znajduje się ogródek restauracyjny i ładny plac zabaw. W letnie soboty w parku odbywają się koncerty jazzowe, organizowane przez mokotowskie centrum kultury "Łowicka".

d23dm94

Podziel się opinią

Share
d23dm94
d23dm94