Trwa ładowanie...

Fotostory: rekwizytornia filmowa

Magiczne miejsce, dostępne tylko dla wybranych

Share
Fotostory: rekwizytornia filmowa
d3snnb8

Rekwizytornia mieści się przy Inżynierskiej 6, w najstarszej warszawskiej zajezdni tramwajowej. To właśnie z tego budynku wyruszyły na trasę w 1866 roku pierwsze tramwaje konne. To tutaj odbyła się pierwsza po wojnie balanga z udziałem warszawskich literatów.

Rekwizytornia wynajmuje rzeczy na potrzeby filmu i telewizji. Została założona w 2005 roku, a właściciele wybrali to miejsce ze względu na słabość, jaką mają do starych kamienic i podwórek.

Jest tu wszystko. Samurajskie szable obok elektrycznych gitar, portret Lenina obok szubienicy. Tysiące rekwizytów sprawia, że to miejsce jest wyjątkowe i bardzo trudno jest je opuścić - wciąż odkrywa się coś nowego, starą maszynę do pisania, marszałkowską laskę, fraki, dyskotekowe kule i stare modele samochodów. Jakby się buszowało na starym strychu u dziadków!

d3snnb8

Rekwizytornia Współpracuje m.in. ze scenografami z branży filmowej i reklamowej. Wypożyczone stąd rzeczy brały udział w m.in. "Katyniu", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Komorniku" czy serialach: "Oficerowie", "Kryminalni", "Egzamin z życia" oraz w setkach reklam telewizyjnych. Zobaczcie zdjęcia!

d3snnb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3snnb8