Trwa ładowanie...
d1qqmza

Freddie Mercury upamiętniony w Warszawie. Legenda będzie mieć swoją ulicę w stolicy

Mieszkańcy i odwiedzający stolicę już niedługo będą mogli spacerować ulicą Freddiego Mercurego. Imię legendarnego wokalisty grupy Queen dostanie jedna z alei na warszawskiej Agrykoli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Freddie Mercury podczas koncertu zespołu Queen w 1984 r.
Freddie Mercury podczas koncertu zespołu Queen w 1984 r. (East News, Fot: AFP)
d1qqmza

Na to, by Freddie Mercury miał ulicę w Warszawie zgodzili się radni z komisji nazewnictwa. Zaproponowali jednak inne miejsce niż początkowo fani.

Inicjatorzy pomysłu, by w ten sposób upamiętnić lidera zespołu Queen, zaproponowali park Marszałka Rydza-Śmigłego na Powiślu. Podpisy pod petycją były zbierane od początku roku.

Jednak eksperci z Zespołu Nazewnictwa Miejskiego uznali, że to miejsce "nie koresponduje z istniejącymi upamiętnieniami". Zaproponowano więc bardziej adekwatne sąsiedztwo. Ulicą Freddiego Mercurego ma zostać aleja, która łączy ul. Kawalerii i Nojiego (między ambasadami Wielkiej Brytanii i Hiszpanii).

d1qqmza

To miejsce w pobliżu Łazienek Królewskich i parku Agrykola, a także alejek Radiowej Trójki i George’a Harrisona, jednego z Beatlesów. Wstępną decyzję o alei Freddiego Mercury’ego muszą jeszcze zaakceptować rady Śródmieścia i Warszawy.

Freddie Mercury niebawem zostanie patronem ulicy na warszawskiej Pradze google
Freddie Mercury niebawem zostanie patronem ulicy na warszawskiej Pradze

Ta informacja to swego rodzaju prezent urodzinowy dla wybitnego muzyka. Gdyby żył, Freddie Mercury skończyłby 73 lata. Muzyk zmarł jednak w 1991 r. w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Przyczyną śmierci było zapalenie płuc, na które zapadł w związku z osłabieniem odporności wywołanym AIDS.

W ubiegłym tygodniu opublikowano ostatnie, zrobione przed śmiercią Freediego zdjęcie. Wykonał je pod w 1991 r. partner muzyka Jim Hutton. Fotografia trafiła do książki poświęconej życiu i twórczości muzyka "Somebody To Love".

d1qqmza

Jej autorzy Matt Richards i Mark Langthorne podają nieznane i zaskakujące fakty biografii legendy Queen oraz niepublikowane dotychczas wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół i znanych muzyków.

Źródło: gazeta.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ostry spór w studio WP. Marcin Kierwiński kontra Radosława Fogiel

d1qqmza

Podziel się opinią

Share

d1qqmza

d1qqmza