Trwa ładowanie...

Futuwawa, czyli projekty utopijne

Rusza wesoły konkurs. Do zgarnięcia jest 2000 złotych!

Futuwawa, czyli projekty utopijne
d4c0lfg

Projekt Futuwawa to interaktywna przestrzeń wystawiennicza utopijnych, futurystycznych lub niezrealizowanych projektów związanych z Warszawą. Rusza 1 września.

Idea konkursu: Mimo coraz silniejszego zainteresowania przestrzenią publiczną dzisiejszych miast, jej pełne rozumienie nastręcza wciąż niemałych kłopotów. Jest ona sceną dzieloną przez użytkowników miasta, władze, artystów, graczy komercyjnych. ****

Przestrzeń internetu, w której realizowany będzie projekt, pozwoli na stworzenie formuły dla publicznej deliberacji dotyczącej kreowania oraz przekształcania przestrzeni publicznej w stolicy - przez komentarze, dyskusje i oceny.

d4c0lfg

Z kolei twórcy zamieszczający na portalu swoje prace włączą się we współtworzenie miasta przyszłości – utopijnego, ale nieobojętnego niematerialnego, ale ogólnie dostępnego, żywego, dyskutowanego, które stanowić będzie „barometr” pomysłowości i opinii, nastrojów, marzeń i dążeń.

Brzmi wesoło. A jednak warto obserwować ten projekt. Może urodzi się chociażby jedna, fajna idea, która zostanie zrealizowana? Bylibyśmy wielce zadowoleni, jeśli w końcu na Ursynowie stanąłby pomnik Anioła Stróża.

Projekt FUTUWAWA realizowany jest przez Fundację Puszka w partnerstwie z Instytutem Badań Przestrzeni Publicznej przy Akademii Sztuk. Jest również finansowany ze środków m.st. Warszawy. Prace będą oceniane w głosowaniu internautów poprzez stworzoną w tym celu aplikację na portalu futuwawa.pl w dniach 01.10.2012 do 30.10.2012. Ogłoszenie wyników nastąpi 31.10.2012 roku.
Szczegóły znajdziemy TUTAJ

d4c0lfg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c0lfg