Trwa ładowanie...

Gala boksu na Narodowym. "Białe kołnierzyki" powalczą charytatywnie

Dochód z gali zostanie przekazany fundacji "Akogo?".

Share
Gala boksu na Narodowym. "Białe kołnierzyki" powalczą charytatywnie
d3yq5jv

PGE Narodowy stanie się areną Gali Boksu "Białych kołnierzyków " Biznes Boxing Polska. 22 kwietnia na ringu zmierzą się m.in. artyści, politycy, biznesmeni i aktorzy. Dochód z biletów ma wesprzeć fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?".

PGE Narodowy gościł już piłkarzy, siatkarzy, lekkoatletów, rajdowców, a nawet windsurferów. Tym razem w pełnowymiarowym ringu ustawionym w stadionowym Biznes Klubie rękawice skrzyżują m.in. wiceminister sportu i turystki Jarosław Stawiarski, satyryk Tomasz Jachimek, redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego Michał Pol, aktor Wojciech Zieliński, raper JWP Paweł Łajzola oraz prezesi firm i maklerzy giełdowi. Zawodnicy stoczą sześć trzyrundowych walk. Każda z rund potrwa 2 minuty. - Jestem niezwykle dumny z faktu, że możemy być współorganizatorem wydarzenia, którego cel jest tak szczytny. Każda wydana złotówka, każdy kupiony bilet i każdy wykupiony stolik pomagają w ratowaniu życia podopiecznych fundacji Ewy Błaszyczk "Akogo?" - mówi Jakub Opara, prezes spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” powstała w 2002 roku. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Trzy lata temu stowarzyszenie wybudowało Klinikę „Budzik”. Od tego czasu ze śpiączki wybudzono 26 dzieci. Leczenie w Klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ.

d3yq5jv

Szczytny cel

Konto fundacji zostanie zasilone nie tylko pieniędzmi pochodzącymi ze sprzedaży biletów. W trakcie gali odbędzie się wyjątkowa aukcja. Do wylicytowania będzie m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego, dzień z żużlową reprezentacją Polski oraz ekskluzywna kolacja w towarzystwie rapera Vienia. W ubiegłym roku podczas Gali Biznes Boxing Polska w Poznaniu zebrano blisko 120 000 zł.

Bokserzy amatorzy nie przystępują do rywalizacji z marszu. Obecnie są na półmetku ośmiotygodniowych przygotowań do gali. Trenują dwa razy w tygodniu pod okiem Pawła Skrzecza, medalisty Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz jego syna Sebastiana Skrzecza. Galę Boksu "Białych Kołnierzyków" na PGE Narodowym poprowadzi dziennikarz Michał Olszański. Bilety są już w sprzedaży.

Źródło: pgenarodowy.pl

d3yq5jv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yq5jv
d3yq5jv