Trwa ładowanie...

Gdzie grill na świeżym powietrzu?

Zapytaliśmy czytelników o miejsca, w których to robią...

Share
Gdzie grill na świeżym powietrzu?
d14iptv

Właściwie wszędzie, gdzie tylko znajdzie się kawałek zielonej przestrzeni. Każdy park, każde miejsce nad Wisłą. Również parki miejskie i - oczywiście, Powsin - padły odpowiedzi.

Czy grillowanie w tych miejscach jest legalne? Różnie to bywa.

Ratusz, według słów biura prasowego straży miejskiej, ma przygotować listę miejsc, w których będziemy mogli legalnie się objadac potrawami przygotowanymi na powietrzu. Czy ją przygotuje - nie wiadomo.

d14iptv

Portal WawaLove, dzięki czytelnikom, przygotował taką listę

Możemy to robić m.in. w Lesie Kabackim. Są tam drewniane wiaty, każda z nich ma drewniany dach, stół i dwie ławki. Tyle, że w sezonie bywa tam tłoczno. Okolice Bemowa i Parku Kampinowskiego są również pełne miejsc specjalnie wydzielonych. Pola Mokotowskie i Park Skaryszewski mają sporo przestrzeni do takich imprez. Plaże miejskie - przy ZOO i na Saskiej Kępie. Wyznaczone miejsca są również w Forcie Bema. I Powsin - to chyba najbardziej profesjonalne miejsce na grill.

Co na to straż miejska? Każdy park i miejsce publiczne mają swój regulamin - mówi Jolanta Borysewicz z biura prasowego straży miejskiej. - są miejsca, w których panuję bezwględny zakaz, jak np Łazienki Królewskie, są też inne, gdzie są takie placyki na grill. Za każdym razem dobrze jest się zorientować w regulaminie.

Co grozi za nielegalne grillowanie? Mandat w wysokości 150 zł. Ale nie zawsze - chodzi przede wszystkim o otwarty ogień i możliwość zaprószenia ognia. Jeśli macie tzw. grill zamknięty - wszystko powinno być ok. Miłego grillowania!

d14iptv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14iptv
d14iptv