Trwa ładowanie...
Materiał partnera

Gdzie jedzą mieszkańcy Mokotowa, Woli, Ursynowa, Wilanowa, Pragi Południe?

To wie każdy, nawet jeśli krótko był mieszkańcem Warszawy, że stolica jest różnorodna, pełna smaków i tajemnic. Dzielnice mają swój charakter, a ich mieszkańcy indywidualny sposób na relaks, integrację czy metodę na szybkie dotarcie do pracy. Lokalsi mają też swoje kulinarne przestrzenie, które wybierają, gdy chcą zamówić posiłek z dostawą do domu. Dobrze wiedzą, że warto wspierać miejscowe kulinarne biznesy. Ostatnio coraz bardziej czujemy się zżyci z miejscem, gdzie mieszkamy. Nie dziwi, że mieszkańcy Warszawy zapytani: „skąd są” odpowiadają nie tylko nazwą rejonu, w którym mieszkają, ale i bez zastanowienia podpowiadają, gdzie serwują najlepsze dania w ich okolicy. To nas określa, buduje tożsamość.

Share
Gdzie jedzą mieszkańcy Mokotowa, Woli, Ursynowa, Wilanowa, Pragi Południe?
Źródło: materiały partnera
d2qqs2i

To co najlepsze zwykle mamy pod nosem. Na ulicy, którą maszerujemy każdego dnia, w sklepiku, gdzie sprzedaje pani Krysia. Dzielnica staje się oswojoną przestrzenią, gdzie znamy ludzi i każdy krzak. Jej klimat jest niepowtarzalny, a smaki znają tylko mieszkańcy. Nie przeczytamy o nich w przewodnikach turystycznych i nie dowiedzą się o nich podróżnicy.

Prawdziwe życie ma miejsce nie tyle w Warszawie, co w naszych dzielnicach: Mokotowie, Woli, Ursynowie, Wilanowie, Pradze Południe. Z lokalnych miejsc każdego dnia, by poczuć się dobrze po dniu pełnym stresu – zamawiamy potrawy, które najbardziej lubimy. Niedziela bez pierogów dla wielu osób to dzień stracony, a oglądanie transmisji sportowych bez pizzy to jak lato bez słońca.

Mieszkańcy Warszawy pokochali kuchnię japońską. Cieszy się ona szczególną popularnością na Ursynowie i Wilanowie, gdzie mieści się aż ¼ lokali, z których można zamówić ten posiłek na Pyszne.pl.
Teren Ursynowa zdominowały pizzerie – co 5 restauracja dostarcza ją mieszkańcom. Za to kuchnia polska jest najczęściej wybierana przez osoby mieszkające na Pradze Południe. Mokotów stawia na wegetarianizm i weganizm. Tam w co 10 gastronomi serwowany jest tego typu posiłek.

d2qqs2i

Liderami w zakresie ofert restauracyjnych są Mokotów i Wola. Pod drzwi mokotowian trafiają posiłki z 425 restauracji i uwaga… 66 z nich może się pochwalić 5 gwiazdkową notą na Pyszne.pl. 98 lokali serwuje na Mokotowie sushi, 75 – pizzę, a 38 – dania wegetariańskie i wegańskie.

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja na Woli. Tam posiłek z dostawą można wybrać z 436 lokali. Co do specjalizacji: 92 podaje sushi, 81 pizzę, a 37 kuchnię polską. Warto podkreślić, że Wola posiada najwyższy odsetek lokali, gdzie jest darmowa dostawa (oferuje ją co czwarta restauracja).

Czy można powiedzieć, że któraś przestrzeń jest wyjątkowa w Warszawie? Wiadomo, ta gdzie się mieszka. Każda ma swoje smaki i ulubione knajpki. Dlatego Pyszne.pl stworzyło z pomocą fotografa limitowaną serię obrusów ze zdjęciami charakterystycznych dla poszczególnych dzielnic punktów:

  • Ronda Daszyńskiego na Woli
  • Fragmentu osiedla przy ul. Zaruby na Ursynowie
  • Fragmentu osiedla przy ul. Teodorowicza na Wilanowie
  • Fragmentu osiedla przy ul. Czerniakowskiej na Mokotowie
  • Fragmentu osiedla przy ul. Jugosławiańskiej na Pradze Południe
d2qqs2i

Współtwórcą obrusów jest Aleksander Głowacki, warszawski fotograf specjalizujący się w ujęciach miejskich, zawodowy operator dronów. Jego konto na Instagramie śledzi ponad 13 tysięcy osób.

Obrusy dołączane będą do wybranych zamówień w poniższych warszawskich restauracjach. Aby je zdobyć, należy szukać informacji na ich profilach społecznościowych.

Warszawa Praga Południe
d2qqs2i

Podziel się opinią

Share
d2qqs2i
d2qqs2i