Trwa ładowanie...
d10yu9e

Gdzie w Warszawie znajdziemy wybieg dla psa?

W stolicy mieszka nawet 120 tysięcy psów. Gdzie mogą się wybiegać
Share
Gdzie w Warszawie znajdziemy wybieg dla psa?
d10yu9e

Jak niedawno informowaliśmy, na Polu Mokotowskim ma powstać wielki, prawie dwuhektarowy wybieg dla psów . Będzie to już dziewiąty, specjalny wybieg dla czworonogów w stolicy. Nowe miejsce dla psów pojawiło się niedawno przy Ogrodzie Krasińskich (do którego nie wolno wchodzić ze zwierzętami).

Jak policzył serwis Dobra Ulica , specjalny plac mają też mieszkańcy Bielan. Mieści się przy Perzyńskiego. Na Pradze Południe podobny znajdziemy między ul. Grochowską, Kwatery Głównej, Osowską i Trembowelską, kolejny ma się pojawić przy okazji rewitalizacji parku im. Polińskiego, dokładnie między ul. Szaserów, Garwolińską i Kobielską.

Przeczytajcie też: Pies w komunikacji zawsze w kagańcu. Bez względu na wagę i rasę

d10yu9e

Wilanowskie psy mogą pobiegać przy al. Wilanowskiej , na Białołęce wybieg wydzielono w parku przy ul. Klasyków. Wkrótce pojawią się też wybiegi, które zostały zgłoszone w ramach budżetu partycypacyjnego. Specjalny wybieg powstanie na Pradze Północ, między ul. Strzelecką a Stalową. Podobny projekt jest w planach Bemowa – plac do zabawy i treningu powstanie na terenie Parku Górczewska. Reszta dzielnic na specjalne miejsce dla czworonożnego przyjaciela musi na razie poczekać.

Przeczytajcie też: Chcesz mieć psa w stolicy, więc płać za niego

Według Ratusza w stolicy mieszka nawet 120 tysięcy psów. Liczbę tę oparto na podstawie przeprowadzonych szczepień. Trochę więcej niż połowa z tych psów to psy zaczipowane. W Warszawie mamy też 270 "Psich stacji", rozmieszczonych przez Zarząd Oczyszczania Miasta.

Mieszkańcy Warszawy coraz częściej sprzątają po czworonogach. Jak powiedziała nam niedawno Monika Niżniak ze straży miejskiej, sprzątają najczęściej ludzie młodzi, a problem dotyczy starszych osób. Jednak i one nabierają dobrych nawyków. W 2014 roku funkcjonariusze straży miejskiej interweniowali w tej sprawie zaledwie 440 razy. Ta liczba była jeszcze kilka lat temu o wiele wyższa.

d10yu9e

Przeczytajcie też: Tak będą wyglądały nowe Koszyki [WIDEO]

d10yu9e

Podziel się opinią

Share
d10yu9e
d10yu9e