Trwa ładowanie...
d3wwg97

Gekon w kiwi i papuga w oknie

Kolejne egzotyczne zwierzęta odłowili strażnicy z Ekopatrolu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gekon w kiwi i papuga w oknie
d3wwg97

W czwartek rano do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie od pracownika jednego ze sklepów spożywczych przy ul. Targowej o małym zwierzątku znalezionym pomiędzy owocami kiwi.Po przybyciu na miejsce strażników z Ekopatrolu okazało się, że wśród owoców ukrywał się około czterocentymetrowej długości gekon. Skąd tam się wziął? - Prawdopodobnie przybył wraz z owocami - wyjaśnia Monika Niżniak ze straży miejskiej. - Być może odbył najdłuższą podróż w swoim życiu - dodaje strażniczka z biura prasowego. Młody gad został przewieziony przez funkcjonariuszy do zoo.

Wcześniej, w nocy ze środy na czwartek, strażnicy z Ekopatrolu otrzymali polecenie udania się na ul. Marymoncką, gdzie na balustradzie balkonu jednego z mieszkań siedziała sobie patagońska papuga.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze odłowili ptaka. Wyglądało na to, że papuga po prostu uciekła swojemu właścicielowi. Nie było sensu oddawać jej do zoo. Strażnicy postanowili więc odszukać jej pana. Założono, że być może umieścił on w internecie ogłoszenie o tym, że poszukuje swojej papugi. Strażnicy słusznie założyli. - Zamieszczone w ogłoszeniu zdjęcia i opis zgadzały się - mówi strażnik Jarosław Kozłowski, który brał udział w interwencji. - Cała i zdrowa papuga patagonka została zawieziona przez funkcjonariuszy do domu jej właściciela.

d3wwg97

W 2014 roku strażnicy z Ekopatrolu przyjęli 32 tys. zgłoszeń. Odłowili też 9 tys.W porównaniu do 2013 r. odnotowano 10-procentowy wzrost liczby wszystkich zgłoszeń. Kolejny rok z rzędu wzrosła również liczba interwencji podejmowanych przez Ekopatrol. Strażnicy pomagali nie tylko porzuconym psom, ale interweniowali wobec zwierzyny leśnej. Strażnicy odłowili m.in. węża boa dusiciela , agamy brodate a nawet skorpiony i kraby .

Przeczytajcie też: Strażnicy miejscy zrobili porządek przy Bakalarskiej

Podziel się
Podziel się
d3wwg97

Podziel się opinią

Share

d3wwg97

d3wwg97