Trwa ładowanie...
gps
Tomasz Jakubowski
31-01-2013 12:00

Geocaching w Warszawie

Super zabawa! Wystarczy smartfon z modułem GPS i jedna z wielu aplikacji dostępnych zarówno na Androida, Windows Phone, jak i iOS

Geocaching w Warszawie
d24abs1
d24abs1

Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Chodzi o znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i często organizują spotkania. Tworzą nie tylko lokalną, ale też międzynarodową społeczność.

W stolicy jest wiele skrytek geocachingowych. W każdej z nich, oprócz skarbów znajdują się specjalne zeszyty wpisów, tzw. "logbooki" - papierowe dzienniki wpisów. Umieszczenie wpisu w logbooku jest podstawą do uznania skrytki jak znalezionej. Prócz logbooka umieszcza się w środku różnego rodzaju "skarby" mające służyć wymianie. Ich wartość zależy jedynie od środków jakimi dysponuje zakładający.

Można zakładać własne skrzynki, można też próbować odszukać istniejące. Wszystkie sa rejestrowane na specjalnej stronie. Ich pełną listę znajdziemy TUTAJ .

Co jest potrzebne by rozpocząć poszukiwania? Przede wszystkim urządzenie, które posiada moduł GPS. Może to być smartfon z takim modułem. Do tego potrzebna jest jedna z wielu aplikacji dostępnych zarówno na Androida, Windows Phone, jak i iOS. Jak czytamy na geocatchingowej stronie, najlepiej korzysta się z nawigacji turystycznych ze względu na zdecydowanie większą żywotność baterii podczas korzystania.

d24abs1

Każda skrytka posiada swój opis w serwisie geocachingowym. Oprócz współrzędnych podaje się tam informacje o stopniu trudności, zagrożeniach i wymaganiach, które pomagają dobrze przygotować się do poszukiwań. Cenione jest, jeśli opis zawiera informacje dotyczące danego miejsca, historię ciekawostki. Im więcej mało znanych informacji tym opis jest ciekawszy. Warto zamieścić także zdjęcia ilustrujące obiekt którego dotyczy tematyka skrytki.

Resztę szczegółów odnajdziecie na TEJ stronie.
Poszukiwacze skarbów - do dzieła!

d24abs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24abs1