Trwa ładowanie...
djsuq2z

Godzina dla ziemi z PKiN

29 marca Pałac Kultury i Nauki w Warszawie pogrąży się na godzinę w ciemnościach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Godzina dla ziemi z PKiN
djsuq2z

Pałac Kultury, jak w poprzednich latach, zgaśnie na 60 minut. Oświetlenie elewacji zostanie wyłączone od 6 piętra w górę, łącznie z iluminacją Zegara Millenijnego na wieży Pałacu. Wyjątek stanowi oświetlenie przeszkodowe, znajdujące się na czubku iglicy, na poziomie daszku chińskiego oraz nad 30 piętrem.

PKiN zgaśnie w ramach ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej przez WWF, związanej z wyłączaniem świateł jak największej liczby obiektów. To symboliczne gaszenie jest przyłączeniem się do apelu WWF o powstrzymanie groźnych dla naszej cywilizacji zmian klimatu.Oświetlenie elewacji zostanie wyłączone od 6 piętra w górę, łącznie z iluminacją Zegara Millenijnego na wieży Pałacu. Wyjątek stanowi oświetlenie przeszkodowe, znajdujące się na czubku iglicy, na poziomie daszku chińskiego oraz nad 30 piętrem.

Dodatkową atrakcją tego dnia będzie Kinga Rusin, popularna prezenterka telewizyjna, a ostatnio jurorka, która zobowiązała się wejść na szpilkach na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, jeśli 100 tysięcy osób przyłączy się do tej akcji .

djsuq2z

To aż 733 stopnie.

Godzina dla Ziemi (Earth Hour) to akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Ma na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach oraz skłonić do refleksji nad zmianami klimatu.

Przeczytaj też: Mamy rondo Czterdziestolatka!

djsuq2z

Podziel się opinią

Share
djsuq2z
djsuq2z