Trwa ładowanie...
d3z75da

GPS na rowerach, stacja Veturilo usunięta ze Stalowej i Piotra Skargi

Operator systemu rowerów miejskich walczy z wandalizmem i kradzieżami
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GPS na rowerach, stacja Veturilo usunięta ze Stalowej i Piotra Skargi
d3z75da

Firma Nextbike, która jest operatorem systemu rowerów Veturilo , chce walczyć z rowerowymi złodziejami. Tylko w ciągu miesiąca firma straciła kilkanaście jednośladów. Trwają rozmowy z miastem i policją o tym, jak ukrócić proceder.

Czytaj również: 100 000 wypożyczeń Veturilo

Michał Dąbrowski z firmy Nextbike powiedział na antenie stołęcznego radia RDC, że lada dzień na pierwszych rowerach pojawią się systemy nawigacji. Zostaną one wybrane losowo, nie będzie wiadomo, które jednoślady są w ten sposób zabezpieczone. "Z naszych testów wynika, że to rozwiązanie jest bardzo skuteczne, bo każdy rower, który nie jest wypożyczany, a oddala się na kilka metrów od stacji, od razu wysyła alarm do naszego dyspozytora" - mówi Dąbrowski.

d3z75da

To nie koniec pomysłów na walkę z wandalami. Z powodu częstych kradzieży dwie stacje Veturilo znajdujace się na terenie prawobrzeżnej Warszawy, zmienią swoje lokalizacje. Chodzi o te znajdujące się na ul. Stalowej na Pradze Północ oraz przy Piotra Skargi na Targówku . Na razie nie wiadomo, gdzie zostaną one przeniesione.

- Analizujemy sytuację, szukamy możliwości takiego przeniesienia tych stacji, żeby rowery były bardziej bezpieczne, a z drugiej strony, żeby nie odbywało się to kosztem użytkowników - tłumaczy Pełnomocnik miasta do spraw komunikacji rowerowej - Łukasz Puchalski.

Stacje zostaną przeniesione w ciągu kilku najbliższych tygodni.

W zeszłym roku zmieniono już lokalizację jednej z wypożyczalni Veturilo na Saskiej Kępie. Tam powodem były jednak protesty mieszkańców, którzy narzekali na hałas.

d3z75da

Czytaj również: Jest wstępne porozumienie ws. Veturilo na Grochowie

d3z75da

Podziel się opinią

Share
d3z75da
d3z75da