Trwa ładowanie...

GPS na rowerach, stacja Veturilo usunięta ze Stalowej i Piotra Skargi

Operator systemu rowerów miejskich walczy z wandalizmem i kradzieżami

GPS na rowerach, stacja Veturilo usunięta ze Stalowej i Piotra Skargi
d3vcn10
d3vcn10

Firma Nextbike, która jest operatorem systemu rowerów Veturilo , chce walczyć z rowerowymi złodziejami. Tylko w ciągu miesiąca firma straciła kilkanaście jednośladów. Trwają rozmowy z miastem i policją o tym, jak ukrócić proceder.

Michał Dąbrowski z firmy Nextbike powiedział na antenie stołęcznego radia RDC, że lada dzień na pierwszych rowerach pojawią się systemy nawigacji. Zostaną one wybrane losowo, nie będzie wiadomo, które jednoślady są w ten sposób zabezpieczone. "Z naszych testów wynika, że to rozwiązanie jest bardzo skuteczne, bo każdy rower, który nie jest wypożyczany, a oddala się na kilka metrów od stacji, od razu wysyła alarm do naszego dyspozytora" - mówi Dąbrowski.

To nie koniec pomysłów na walkę z wandalami. Z powodu częstych kradzieży dwie stacje Veturilo znajdujace się na terenie prawobrzeżnej Warszawy, zmienią swoje lokalizacje. Chodzi o te znajdujące się na ul. Stalowej na Pradze Północ oraz przy Piotra Skargi na Targówku . Na razie nie wiadomo, gdzie zostaną one przeniesione.

d3vcn10

- Analizujemy sytuację, szukamy możliwości takiego przeniesienia tych stacji, żeby rowery były bardziej bezpieczne, a z drugiej strony, żeby nie odbywało się to kosztem użytkowników - tłumaczy Pełnomocnik miasta do spraw komunikacji rowerowej - Łukasz Puchalski.

Stacje zostaną przeniesione w ciągu kilku najbliższych tygodni.

W zeszłym roku zmieniono już lokalizację jednej z wypożyczalni Veturilo na Saskiej Kępie. Tam powodem były jednak protesty mieszkańców, którzy narzekali na hałas.

d3vcn10
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vcn10