Trwa ładowanie...

Grand Festival Róbrege - zbliża się kolejna edycja

W tym roku gwiazdą będzie Asian Dub Foundation z Londynu.

Grand Festival Róbrege - zbliża się kolejna edycja
d323xvo
d323xvo

3 października o godz. 16.00 w namiocie przy Pałacu Kultury i Nauki ruszy kolejna edycja festiwalu, który w latach 80-tych miał znaczący wpływ na rozwój polskiej sceny alternatywnej. W 2013 roku, po wieloletniej przerwie z inicjatywy twórców festiwalu oraz Stołecznej Estrady, instytucji kultury miasta stołecznego Warszawy, impreza powróciła na mapę wydarzeń muzycznych. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Asian Dub Foundation z Londynu. Zagrają również T. Love Alternative, Maleo Reggae Rockers, Babylon Raus oraz The Pau.

Asian Dub Foundation to wojownicy midi XXI wieku. Ich unikalne brzmienie jest mieszanką ostrych rytmów jungle, dubowych basów, industrialu, energetycznych punkowych gitar, sitaru i sampli z tradycyjnej muzyki Azji. Na takim podkładzie wokaliści śpiewają i rapują porywające zaangażowane manifesty. W swoich tekstach zespół podejmuje przede wszystkim tematy społeczno-polityczne, związane z rasizmem i emigracją. Zwiedzili cały świat, wydali 13 albumów, występowali m.in. z Rage Against The Machine, The Cure czy Radiohead. Od 1993 roku są jednym z najważniejszych głosów mniejszości narodowych w Wielkiej Brytanii. W Warszawie zaprezentują wydany w lipcu album „More Signal More Noise”, produkowany przez mistrza konsolety Adriana Sherwooda.

Formacji T.Love nikomu nie trzeba w Polsce przedstawiać. Od lat są jednym z najbardziej popularnych polskich zespołów rockowych. T.Love Alternative to pierwszy, częstochowski skład grupy, grający pamiętne nowofalowe utwory z lat 80-tych, jak „Nasza tradycja”, „Polowanie na słonia” czy „Zabijanka”. Ekipa pod wodzą Muńka Staszczyka kończy swoją działalność pod tą historyczną nazwą na mini-trasie obejmującej Róbrege. Jeszcze przed festiwalem ukaże się podwójne wydawnictwo (CD oraz DVD), T.Love Alternative „1982-2015”. Zawiera zapis występu podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cieszanowie i dwa premierowe utwory studyjne, nagrane niedawno przez stary skład. Pierwszym singlem jest „Dzielnica cudów”. To ostatnia okazja by posłuchać fundamentalnych hitów w wykonaniu zespołu, który miał sporo wspólnego z historią Róbrege.

d323xvo

Dariusz „Maleo” Malejonek od ponad 30 lat jest jednym z najbardziej aktywnych polskich artystów, a jego formacja Maleo Reggae Rockers to istna żyleta reggae’owego grania. Grał w grupach Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, założył Houk. Jest współtwórcą projektów 2 Tm 2,3 (Tymoteusz), Arka Noego i wielu innych. Maleo Reggae Rockers powstali w 1997 roku i szybko stali się jedną z najbardziej popularnych polskich grup reggae. Po wielobarwnym albumie „Revolution” ekipa Maleo zapowiada nowe wydawnictwo na jesień, promowane już singlem „Mamy Siebie”. Na Róbrege można więc spodziewać się dużego ładunku nowych utworów.

3.10.2015, godz. 16.30
Namiot przed Pałacem Kultury i Nauki
Wystąpią: Asian Dub Foundation, T. Love Alternative, Maleo Reggae Rockers, Babylon Raus, The Pau

Bilety w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł).

d323xvo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d323xvo