Trwa ładowanie...
d2dh7ov

Gronkiewicz-Waltz: bardziej straciła PO niż ja. Prezydent stolicy żegna ratusz

Ufałam wszystkim urzędnikom. I to mógł być mój błąd - mówi o aferze prywatyzacyjnej odchodząca po 12 latach ze stanowiska prezydent Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa też, że każda partia powinna bronić swojego członka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gronkiewicz-Waltz: zdecydowana większość warszawiaków uważa, że byłam dobrym prezydentem
Gronkiewicz-Waltz: zdecydowana większość warszawiaków uważa, że byłam dobrym prezydentem (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2dh7ov

O ocenę zachowania polityków Platformy po wybuchu afery prywatyzacyjnej Gronkiewicz-Waltz pytany był przez Onet w wywiadzie na zakończenie jej pracy w stołecznym ratuszu.

- Partia powinna wspierać swoich członków, zwłaszcza przy tak brutalnych atakach politycznych. Wydaje mi się jednak, że na takim, a nie innym podejściu, bardziej straciła PO niż ja. Przecież z badań wynika, ze zdecydowana większość warszawiaków uważa, że byłam dobrym prezydentem - stwierdziła Gronkiewicz-Waltz, dopytywana, czy nie ma żalu do kolegów z partii o to, że została pozbawiona funkcji wiceprzewodniczącej ugrupowania.

Zaznaczyła, że nie czuje się winna ws. afery z kamienicami. Wyjaśniała, że zaufała wszystkim urzędnikom - także tym, którzy w magistracie zostali zatrudnienia za czasów PiS, a okazali się być uwikłani w aferę.

d2dh7ov

Odchodząca prezydent nie chciała wyjawić, czy teraz - po zakończeniu kadencji - stawi się jednak przed komisją weryfikacyjną.

- Nie wiem, czy moi przeciwnicy polityczni chcieliby, stawiając mnie przed komisją, przedłużyć moje życie publiczne - stwierdziła, dodając, że ma obraną strategię w tej sprawie, ale jej nie ujawni.

Możliwy powrót do polityki

Nie chciała też powiedzieć wprost, że pozostanie w polityce. - To czas pokaże. Jestem wciąż profesorem na Uniwersytecie Warszawskim i nim pozostanę - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Onetem. - Ja normalnie pracuję na uczelni, więc dłuższe wakacje to dopiero najwcześniej za pół roku. No, może wyjadę gdzieś na ferie - dodała.

d2dh7ov

Zasugerowała jednak, że nie zamierza poświęcać się tylko karierze naukowej. - Nie pozwolę na to, żeby członkowie PiS partii doprowadzili do wyprowadzenia Polski z Unii. Jeżeli zajdzie potrzeba, będę o to walczyć - mówiła.

Była prezydent stolicy oceniła również, że Rafał Trzaskowski będzie jej dobrym następcą. Odniosła się też do wydania zakazu Marszu Niepodległości. - W sumie wyszło to na dobre dla warszawiaków, a taka była moja intencja - powiedziała.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dh7ov

Zobacz także: Debata WP: "Żadne wstawanie z kolan nie jest nam potrzebne"

d2dh7ov

Podziel się opinią

Share
d2dh7ov
d2dh7ov