Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz chwali się pomocą dla lokatorów. Internauci ostro komentują jej wypowiedź

Zdaniem prezydent Warszawy mała ustawa reprywatyzacyjna miała rozwiązać kwestie nieprawidłowości.

Gronkiewicz-Waltz chwali się pomocą dla lokatorów. Internauci ostro komentują jej wypowiedź
d3yoyh9
d3yoyh9

"My od 2009 #PomagamyLokatorom" – napisała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent zarzuciła PiS-owi blokowanie jej projektu, który miał chronić lokatorów. Odpowiedź internautów była natychmiastowa.

"PiS blokuje projekt chroniący lokatorów i nie poparł małej ustawy reprywatyzacyjnej. Po czyjej stronie stoją?" – pisze dalej prezydent stolicy.

My od 2009 . PiS blokuje projekt chroniący lokatorów i nie poparł małej ustawy reprywatyzacyjnej. Po czyjej stronie stoją?

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

d3yoyh9

Chodzi o tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną. W zeszłym roku Sejm przegłosował tę ustawę. Za głosowało 283 parlamentarzystów. Wśród wstrzymujących się było 123 posłów i posłanek Prawa i Sprawiedliwości.

Tzw. mała ustawa reprywatyzacyjna była pomysłem koalicji PO-PSL. Jednak prezydent Bronisław Komorowski ustawy nie podpisał, ale skierował do Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał orzekł zgodność przepisów z konstytucją. Ustawa w końcu została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę w połowie sierpnia 2016 roku. Właśnie mija rok od momentu jej wejścia w życie.

"Szczyt hipokryzji"

Zdaniem prezydent Warszawy te działania miały rozwiązać kwestie nieprawidłowości w reprywatyzowaniu nieruchomości. Jednak internauci są odmiennego zdania.

Pod wpisem pani prezydent pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. "Szczyt hipokryzji. Przez tyle lat mieliście wszystko by ukrócić reprywatyzacje i dramaty lokatorów, ale nie zrobiliście nic!" – odpowiada stowarzyszenie Miasto Jest Nasze i dodaje: "tolerowaliście nie tylko stan prawny, ale też patologie w Ratuszu, a w sprawach lokatorskich szliście na rękę handlarzom roszczeń".

d3yoyh9

Szczyt hipokryzji. Przez tyle lat mieliście wszystko by ukrócić reprywatyzacje i dramaty lokatorów,ale nie zrobiliście nic!

— Miasto Jest Nasze (@MiastoJestNasze)

"Od tej pomocy Jola Brzeska aż się zapaliła ponoć, przy okazji, chętnie bym kupił jakieś roszczenie do kamienicy za 50 PLN, da pani jakiś tel.?" – pyta pan Maciej Balawelder.

od tej pomocy Jola Brzeska az sie zapalila ponoc, przy okazji, chetnie bym kupil jakies roszczenie do kamienicy za 50 pln,da pani jakis tel?

d3yoyh9

— maciej balawelder (@MBalawelder)

Pan Marek Malman podsumowuje: "Ona ma wszystkich za idiotów. Już nie mogę się doczekać końca jej kariery. To będzie dopiero widowisko!".

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Komisja weryfikacyjna. Zaskakująca decyzja Patryka Jakiego

d3yoyh9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yoyh9