Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz o propozycji PiS ws. reprywatyzacji: "teatr polityczny"

Na wtorkowej konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że W Ministerstwie Sprawiedliwości został opracowany projekt ustawy, który pozwoli rozwiązać problemy związane z nadużyciami i aferami w sprawie reprywatyzacji.
Share
Gronkiewicz-Waltz o propozycji PiS ws. reprywatyzacji: "teatr polityczny"
denutlo

Zapowiadany przez PiS projekt ustawy ws. reprywatyzacji, który zmierza do powołania komisji weryfikacyjnej dotyczy już zakończonych postępowań. - Zamiast rozwiązać problem, PiS proponuje teatr polityczny - oceniła we wtorek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Propozycja PiS dotyczy już zakończonych postępowań, zamiast rozwiązać problem, czyli uchwalić ustawę reprywatyzacyjną proponuje teatr polityczny - napisała na Twitterze Gronkiewicz-Waltz.

Na wtorkowej konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że W Ministerstwie Sprawiedliwości został opracowany projekt ustawy , który pozwoli rozwiązać problemy związane z nadużyciami i aferami w sprawie reprywatyzacji. Propozycja zmierza do powołania komisji weryfikacyjnej, która badałaby decyzje reprywatyzacyjne wydawane dla miasta stołecznego Warszawy pod kątem ich zgodności z prawem.

denutlo

Komisja weryfikacyjna uzyska wszystkie uprawnienia komisji śledczej, a dodatkowo będzie miała możliwość podejmowania konkretnych decyzji - poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jak wskazał, jeśli komisja weryfikacyjna stwierdzi, że doszło do nieprawidłowości będzie mogła podjąć decyzję merytoryczną, które - dodał - sprowadzać się będzie do tego, że będzie można "odebrać niesłusznie pozyskaną nieruchomość osobom nieuczciwym, osobom, które dopuściły się rażącego naruszenia prawa pozyskując te kamienice".

Według Ziobry komisja będzie też mogła nakładać wielomilionowe rekompensaty, które będą odpowiadały wartości przejętych bezprawnie nieruchomości warszawskich. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zapowiedział, że przed komisją "będzie się musiał stawić każdy wezwany pod rygorem kary".

Źródło: (PAP)

Przeczytajcie również: Warszawa. Ratusz wyda krocie na audyt ws. reprywatyzacji

denutlo

Podziel się opinią

Share
denutlo
denutlo