Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
08-12-2012 14:20

Grupa "Arniego" rozbita

CBŚ uderzyło w zbrojną grupę przestępczą zajmującą się między innymi handlem narkotykami i kradzieżami luksusowych samochodów

Grupa "Arniego" rozbita
d43efng
d43efng

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspierani przez policjantów BOA KGP oraz Wydziału Realizacyjnego KSP zatrzymali dziesięć osób powiązanych z grupą przestępczą o charakterze zbrojnym zajmującą się między innymi handlem narkotykami i kradzieżami luksusowych samochodów, głównie niemieckich marek. Wśród zatrzymanych znalazł się lider grupy: 31-letni Krzysztof M. „Arni”.

Pierwsze uderzenie w bandę miało miejsce jeszcze w czerwcu – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło 20 osób. Teraz, po kilku miesiącach, zebrany na podstawie pracy operacyjnej CBŚ materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie kolejnych ludzi powiązanych z grupą. Wczoraj we wczesnych godzinach porannych kilkudziesięciu policjantów Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oraz Wydziału Realizacyjnego KSP weszło w jednym momencie pod kilkanaście wcześniej wytypowanych adresów. To właśnie tam miały przebywać kolejne osoby powiązane z grupą. W sumie policjanci zatrzymali 10 jej członków, w tym lidera, 31-letniego Krzysztofa M. „Arniego”. Po przeszukaniu mieszkań i posesji należących do zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do otwierania i uruchamiania samochodów. Policjanci przechwycili także materiały wybuchowe, zapalniki, kamizelki kuloodporne oraz amunicję należącą do grupy.

Z wiedzy policjantów Centralnego Biura Śledczego wynika, że grupa zajmowała się wieloma przestępczymi dziedzinami. Do głównych źródeł utrzymania „Arniego” i jego ludzi należał handel i przemyt narkotyków. Z szacunków CBŚ wynika, że grupa, w ciągu osiemnastu miesięcy, wprowadziła na rynek około 43 kilogramów środków odurzających, w tym kokainę, o wartości około 9 milionów złotych. Kolejnym źródłem utrzymania były kradzieże luksusowych samochodów, głównie niemieckich. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie ruchome o wartości ponad stu tysięcy złotych. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

d43efng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43efng