Trwa ładowanie...

Grzywna dla "Froga". 5 tys. zł za 30 wykroczeń

Podobnych wyroków może zapaść jeszcze więcej. Może mu grozić też kara pozbawienia wolności
Share
Grzywna dla "Froga". 5 tys. zł za 30 wykroczeń
d1d5diu

5 tys. zł grzywny nałożył warszawski Sąd Rejonowy dla Mokotowa na Roberta N., pirata drogowego znanego pod pseudonimem "Frog". Zostanie on także obciążony kosztami sądowymi w wysokości 550 złotych. Wyrok sądu dotyczy popełnienia 30 wykroczeń podczas swojej szaleńczej jazdy po Warszawie. Wykroczenia dotyczą naruszenia zasad ruchu drogowego.

Podobnych wyroków może zapaść jeszcze więcej, bo sprawami wykroczeń drogowych "Frog" zajmują się jeszcze cztery inne wydziały stołecznych sądów. Kara nałożona na Roberta N. nie wyklucza ukarania go za popełnienie przestępstwa. Zarzuty w tej sprawie postawiła mu płocka prokuratura, która w "rajdzie" ulicami Warszawy widzi sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym: pod Kielcami w lutym i w Warszawie w czerwcu tego roku.* Grozi za to do ośmiu lat więzienia. *

*Robert N. zasłynął w czerwcu tego roku nagraniami swoich szaleńczych rajdów po ulicach Warszawy. *Widać na nim, jak kierowca białego bmw przekracza prędkość, wyprzedza na podwójnej ciągłej, ignoruje sygnalizację świetlną. Robert N. został zatrzymany w czerwcu w mieszkaniu koło Mielna, gdzie ukrywał się. Podstawą zatrzymania była jednak nie jazda autem, ale podejrzenie o kilka przestępstw kryminalnych, w tym oszustwa i przestępstwa gospodarcze.

d1d5diu

Zobacz także: "Frog" stanie przed sądem za... rzucanie butelkami w samochody

d1d5diu

Podziel się opinią

Share
d1d5diu
d1d5diu