Trwa ładowanie...

Guział obiecał odbudować zniszczony skatepark

Decyzja o jego likwidacji była "pochopna"

Guział obiecał odbudować zniszczony skatepark
d46p3u9
d46p3u9

Grupa pasjonatów za pomocą własnych środków stworzyła na Ursynowie skatepark, a urzędnicy - bez żadnej zapowiedzi - go zlikwidowali. Deskorolkowcy ze złości utworzyli stronę na Facebooku "NIE głosuje na Piotra Guziała" (pisownia oryginalna). Piotr Guział po nagłośnieniu całej sprawy powiedział, że decyzja była "pochopna" i obiecał odbudować zniszczony skatepark. Nie wiadomo jeszcze, czy w tym samym miejscu - na "Kortach" przy Kopie Cwila - czy w innej lokalizacji na terenie dzielnicy.

Wczoraj w ursynowskim ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza Piotra Guziała ze środowiskiem deskorolkowców. Spotkanie, w którym wzięło udział ponad 100 miłośników jazdy na desce, odbyło się w wyniku podjęcia pochopnej decyzji o likwidacji kultowego i powstałego w wyniku oddolnej inicjatywy konstrukcji do jazdy na deskorolce na „Kortach” przy Kopie Cwila.

Na koniec ponad godzinnego spotkania burmistrz Ursynowa Piotr Guział i przedstawiciele środowiska warszawskiej deskorolki podpisali list intencyjny, w którym burmistrz wyraził wolę podjęcia mediacji między deskorolkowcami a mieszkańcami protestującymi przeciwko wykorzystywaniu „Kortów” do jazdy na deskorolce. Celem mediacji będzie wypracowanie kompromisu ws. zasad użytkowania tego miejsca przez deskorolkowców. W przypadku braku możliwości zawarcia kompromisu burmistrz zobowiązał się do wyznaczenia alternatywnego miejsca do jazdy na deskorolce, przeznaczonego na projekt w formule „Do it yourself”” i wstępnie wskazał miejsca: okolice wiaduktu Dolinki Służewieckiej, teren pomiędzy ul. Puszczyka a ul. Wiolinową na tzw. Olkówku, okolice Górki Kazurki oraz okolicę górki przy ul. Rosoła.

d46p3u9

Na spotkaniu pojawili się nieliczni reprezentanci mieszkańców SBM „Techniczna”. Jedna z mieszkanek pozytywnie odniosła się do inicjatywy młodzieży i podkreśliła, że to nie deskorolkarze byli głównym źródłem problemu. Hałas, pojawiający się w późnych godzinach wieczornych, powodowały osoby, które w tym miejscu spotykały się w innym celach niż rekreacyjno-sportowe.* W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie zorganizowane spotkanie z mieszkańcami Spółdzielni SBM „Techniczna” i środowiskiem deskorolkowców.*

d46p3u9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46p3u9