Trwa ładowanie...
d18d803

Gwiazdy otwierają nową Banja Lukę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gwiazdy otwierają nową Banja Lukę
d18d803

Istniejąca od 10 lat przy ulicy Puławskiej knajpa Banja Luka zmieniła swoje oblicze, adres i kartę dań. Przedwczoraj, 25 września, nastąpiło oficjalne otwarcie nowej Banjaluki w sercu Warszawy, przy ulicy Szkolnej 2/4. Jedno się nie zmieniło - twórca restauracji - Marcin Wachowicz - oraz jego fascynacja kulturą bałkańską.

Tradycyjna kuchnia bałkańska uzupełniona została o popularne w tym rejonie elementy kuchni śródziemnomorskiej, oczywiście z zachowaniem odpowiedniego bałkańskiego sznytu. Klasyczne bałkańskie potrawy zyskały w nowej karcie bardziej współczesną postać. Nie zabrakło rzecz jasna tradycyjnego mezze, ajwaru, tzatziki, czy dań z baraniną. Poza tym nowa Banjaluka postanowiła otworzyć się na artystów z różnych dziedzin sztuki.

W wieczór inaugurujący otwarcie knajpy zagrali tu Tymon Tymański i Marcin Gałązka. W przyszłości "pod dachami Banjaluki" znajdzie się miejsce dla różnych gatunków muzyki na żywo, zarówno tej z rockowo-bałkańskim pazurem, jak i dla elektroniki granej przez znanych wykonawców. W planach są też cykliczne spotkania literackie, dyskusje o sztuce i kabaretowe stand-upy.

d18d803

W dniu otwarcia nowej Banjaluki poczuć bałkański klimat i posmakować specjałów kuchni bałkańskiej przyszło wielu znanych warszawiaków. W każdym od czasu do czasu odzywa się bałkańska dusza. Muzyka bałkańska wprowadza człowieka w odpowiedni rytm, rodzaj transu, który powoduje, że chce się czegoś posmakować - miłości, dobrych potraw i trunków. Jednym słowem biesiadować - zauważył Rafał Bryndal.

Zobaczcie zdjęcia z otwarcia w naszej galerii! Które warszawskie gwiazdy zasmakowały w bałkańskiej kuchni?

d18d803

Podziel się opinią

Share
d18d803
d18d803