Trwa ładowanie...
d30etms
halloween

Halloween 2019. Wypożyczalnie kostiumów na Halloween 2019 w Warszawie

31 października najstraszniejsze z wszystkich świąt – Halloween. Tradycja przybyła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Dynie, kościotrupy i sakramentalne tego dnia pytanie "cukierek albo psikus" na dobre się u nas zadomowiły. I są pretekstem do zabaw halloweenowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Halloween 2019. Tradycyjne dekoracje z okazji Halloween w Nowym Jorku
Halloween 2019. Tradycyjne dekoracje z okazji Halloween w Nowym Jorku (East News, Fot: Angela Weiss)
d30etms

Do Halloween zostało kilka dni. Na końcówkę października kluby, bary, restauracje, ale także kina czy kręgielnie przygotowują specjalne wydarzenia. Żeby się jednak na nich stawić trzeba zaopatrzyć się w kostium. Sprawdź, gdzie w Warszawie możesz wypożyczyć przebranie na Halloween 2019.

Halloween 2019. Wypożyczalnie strojów w Warszawie

W stolicy nie brakuje miejsc, gdzie możesz wypożyczyć strój na Halloween. Oprócz teatrów, których na mapie Warszawy nie brakuje, a gdzie zawsze warto zapytać o taką możliwość, do wyboru mieszkanek i mieszkańców jest długa lista profesjonalnych wypożyczalni. Przedstawiamy kilka z nich.

d30etms

Na Grójeckiej 118 w Warszawie działa wypożyczalnia "Morfeusz". Na swojej stronie na Facebooku wypożyczalnia już w poniedziałek zaczęła odliczanie do Halloween 2019.

"To idealna okazja na przebieraną imprezę. Zwyczaj ten przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i od lat 90. powoli przebijał się do szerszej świadomości. Dziś trudno sobie wyobrazić końcówkę października bez halloweenowej zabawy. Głównym symbolem Halloween jest wydrążona dynia w kształcie głowy z upiornym uśmiechem. A wiodące motywy kostiumowe, które w tym czasie są na topie to: duchy, demony, zombie, wampiry i czarownice. A kim Ty chcesz się stać na te kilka magicznych godzin??" – pytają pracownicy "Morfeusza".

Kolejne miejsce, gdzie można wypożyczyć kostium na Halloween, mieści się na Mokotowie. To "Magiczny Kufer". Jego pracownicy podkreślają, że otworzyli wypożyczalnię "z pasji projektowania i odwzorowywania wyjątkowych strojów pojawiających się w różnych epokach historycznych."

Jeśli więc planujecie przenieść się w czasie podczas imprezy z okazji Halloween, tam na pewno znajdziecie duży wybór. Lata 20. i 30. oraz 70. to propozycje XX-wieczne. Ale kontusze szlacheckiego, stroje średniowieczne, barokowe, a nawet starożytne, również są w ofercie tej warszawskiej wypożyczalni.

d30etms

Niektóre miejsca w okresie poprzedzającym Halloween wydłużają godziny otwarcia. Tak jest np. w przypadku wypożyczalni "MegaStroje". Oprócz siedziby w Warszawie, stroje tej firmy można wypożyczyć także w Katowicach i Krakowie. W ciągu 10 godzin, w jakie otwarte będą wypożyczalnie, z pewnością każdy znajdzie strój idealny na Halloween.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

d30etms

Podziel się opinią

Share
d30etms
d30etms