Trwa ładowanie...

Handel ludźmi pod Warszawą. Uratowano sześć osób

Policja zlikwidowała komórkę przerzutową. Uratowani otrzymali status ofiar handlu ludźmi [WIDEO]
Share
Handel ludźmi pod Warszawą. Uratowano sześć osób
d1nkgw4

Dzięki błyskawicznej reakcji i działaniu policjantów, 6 obywateli Wietnamu nie trafiło do pracy przymusowej w innych państwach. - Funkcjonariusze zatrzymali właścicieli jednej z posesji w Żabiej Woli i 2 obywateli Wietnamu podejrzanych o zorganizowanie całego procederu oraz 2 osoby, które miały zapewnić transport osób za granicę - informuje Komenda Stołeczna Policji .

Wszystko zaczęło się od informacji, którą uzyskała policja. Wynikało z niej, że na jednej z posesji w gminie Żabia Wola może nielegalnie przebywać grupa obywateli Wietnamu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić tę informację, jednak mieszkające tam małżeństwo stwierdziło, że nic nie wie na ten temat. Ich zapewnienia nie przekonały policjantów. Rozpoczęto przeszukanie pomieszczeń.

W niewielkim budynku na tyłach garażu funkcjonariusze odnaleźli 5 mężczyzn i kobietę narodowości wietnamskiej. Osoby te nie posiadały żadnych dokumentów. Przebywały w bardzo złych warunkach.

d1nkgw4

Podczas policyjnych czynności na miejscu pojawiła się 25-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna. W pojeździe, którym się poruszali policjanci znaleźli broń. Znaleziono ją również w przeszukiwanym domu.

Obywatele Wietnamu (w wieku od 18 do 29 lat) trafili pod opiekę wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej , a 6 osób podejrzanych o nielegalne działania wobec nich zatrzymano.

Dalsze śledztwo potwierdziło, że na posesji był organizowany przerzut osób do innych państw w celu pracy przymusowej. Wszystkie działania pozwoliły na wszczęcie przez Prokuraturę Rejonową w Żyrardowie wobec całej zatrzymanej szóstki śledztwa w sprawie handlu ludźmi. Prowadzenie śledztwa przejęła obecnie Prokuratura Okręgowa w Płocku.

Po przesłuchaniach odnalezione na posesji osoby otrzymały status ofiar handlu ludźmi.

d1nkgw4

Doprowadzeni do sądu podejrzani usłyszeli zarzuty handlu ludźmi, za co grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Wobec właściciela posesji i dwóch obywateli Wietnamu w wieku 52 lat i 46 lat sąd zastosował tymczasowe areszty na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przeczytajcie też: Napadł na 64-latka. Dla 10 złotych

d1nkgw4

Podziel się opinią

Share
d1nkgw4
d1nkgw4