Trwa ładowanie...
d2akyha

Hanna Gronkiewicz-Waltz: "droga do odzyskania budynku gimnazjum na Twardej otwarta"

Gimnazjum na Twardej było jedną z najlepszych szkół w mieście; musiało jednak opuścić swój budynek na ul. Twardej, ponieważ do szkolnych gruntów pojawiły się roszczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz: "droga do odzyskania budynku gimnazjum na Twardej otwarta"
d2akyha

- Na wniosek Warszawy Samorządowe Kolegium Odwoławcze unieważniło własną decyzję, która umożliwiła reprywatyzację gimnazjum na Twardej - poinformowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. To otwiera drogę do odzyskania budynku gimnazjum - dodała.

- Na wniosek m.st.Warszawy SKO unieważniło własną decyzję ws. Twardej. To dobra wiadomość, która otwiera nam drogę do odzyskania budynku gimnazjum - napisała w środę na Twitterze prezydent Warszawy.

Gimnazjum na Twardej było jedną z najlepszych szkół w mieście; musiało jednak opuścić swój budynek na ul. Twardej, ponieważ do szkolnych gruntów pojawiły się roszczenia. W lutym 2014 r. Rada Warszawy zdecydowała, że to renomowane dwujęzyczne gimnazjum przeniesie się w 2016 r. ze Śródmieścia na ul. Żywnego na Mokotowie.

d2akyha

Nowe okoliczności ws. gimnazjum na Twardej pojawiły się w maju br. Były wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak napisał wówczas na Twitterze: - Dotarliśmy do nowych dokumentów w USA po 1,5 roku poszukiwań. Złożyliśmy wniosek o unieważnienie decyzji. Miał na myśli decyzję SKO z 2008 r., która unieważniała tzw. dekret Bieruta i otwierała drogę do reprywatyzacji Twardej. To właśnie o unieważnieniu tej decyzji napisała Gronkiewicz-Waltz.

- Jeśli ta decyzja, o której dzisiaj pojawiła się informacja, będzie prawomocna i ostateczna, to my wtedy zwrócimy się do SKO o unieważnienie naszej decyzji o zwrocie nieruchomości - powiedziała Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

Źródło: (PAP)

Przeczytajcie również: Już wkrótce start pierwszego lodowiska w stolicy! Zobacz, gdzie pojeździsz na łyżwach

d2akyha

Podziel się opinią

Share
d2akyha
d2akyha