Trwa ładowanie...
dev5y6h

Hanna Gronkiewicz-Waltz druga na liście najbogatszych prezydentów w Polsce. Żaglówka, miliony złotych

Głównym źródłem dochodów Hanny Gronkiewicz-Waltz poza Urzędem Miasta jest wynagrodzenie z Uniwersytetu Warszawskiego.
Share
Hanna Gronkiewicz-Waltz druga na liście najbogatszych prezydentów w Polsce. Żaglówka, miliony złotych
dev5y6h

Hanna Gronkiewicz-Waltz znalazła się na drugim miejscu w rankingu najbogatszych prezydentów miast. Wyprzedził ją tylko prezydent Krakowa, którego majątek opiewa na kwotę 11,1 mln zł.

Na majątek Hanny Gronkiewicz-Waltz o wartości 6,5 mln zł składają się oszczędności o wartości ponad 3 mln zł, papiery wartościowe wyceniane na 646 tys. zł, a także dom za 1,1 mln zł i mieszkanie warte 1,5 mln.

W posiadaniu pani Prezydent znajduje się też samochód volvo XC 90 i żaglówka 'Sasanka'. Głównym źródłem dochodów Hanny Gronkiewicz-Waltz poza Urzędem Miasta jest wynagrodzenie z Uniwersytetu Warszawskiego, które wynosi 122 925 zł. Prezydent prowadzi tam zajęcia m.in z publicznego prawa gospodarczego.

dev5y6h

Na pierwszym miejscu znajduje się prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Jego majątek szacuje się na kwotę 11,1 mln zł. Prezydent ma dom o wartości 2,5 mln zł i dwie działki, które wycenia się na ponad 6 mln zł.

Prezydenci miast, jako członkowie służby cywilnej, są zobowiązani do corocznego składania oświadczeń o stanie majątku. W zeznaniu włodarze powinni uwzględnić między innymi osiągnięty dochód, wartość nieruchomości, oszczędności, papierów wartościowych, akcji i udziałów oraz mienia ruchomego.

Przeczytaj też: Wykładowca Politechniki Warszawskiej walczy o prawo do noszenia... spódnicy. Spotkał go Filip Chajzer

dev5y6h

Podziel się opinią

Share
dev5y6h
dev5y6h